• شناسه خبر : 43040
  • تاریخ انتشار : 20 آذر 1399 - 01:01

اکبر بهنامجو استاندار اردبیل صبح امروز در این جلسه اظهار داشت: با اقدامات انجام یافته تاکنون ۷۰ درصد جمعیت استان قریب به ۸۷۰ هزار نفر…

اکبر بهنامجو

اکبر بهنامجو استاندار اردبیل صبح امروز در این جلسه اظهار داشت: با اقدامات انجام یافته تاکنون ۷۰ درصد جمعیت استان قریب به ۸۷۰ هزار نفر در سطح استان در قالب اجرای طرح شهید سلیمانی غربالگری شدند  و بررسی افراد مشکوک نیز به صورت دقیق و با تست انجام یافت.

وی بیان کرد: تست‌های سریع برای غربالگری افراد مشکوک توسط دانشگاه علوم پزشکی استان انجام یافته و ۱۵ هزار تست از مرکز استان به شهرستان‌ها توزیع شده است تا در این زمینه تست کرونا از افراد مشکوک و اطرافیان آن‌ها گرفته شود تا درصد شیوع بیماری به حدأقل برسد.

استاندار اردبیل ادامه داد: ۲۴ ساعت بعد از آزمایش نتیجه ابتلای افراد به کرونا مشخص می‌شود و در این زمینه اقدامات لازم در راستای اجرای طرح‌های کمک‌های مؤمنانه در بحث امدادی در دستور کار است که با هماهنگی‌های لازم برای نمونه‌گیری اقدام شود.

بهنامجو تصریح کرد: ۲۴ ساعت بعد از انجام آزمایش نتیجه ابتلای افراد به کرونا انجام می‌یابد تا افراد مشکوک در صورت نداشتن شرایط برای قرنطینه خانگی در نقاهتگاه‌ها تحت درمان قرار بگیرند که در تمامی شهرستان‌ها به دنبال نقاهتگاه‌ها هستیم.

وی اظهار کرد: انتظار می‌رود با فرارسیدن شب یلدا از برگزاری دورهمی‌ها و نشست‌های خانوادگی جلوگیری به عمل آید و در این زمینه مردم نیاز است تا در قطع زنجیره ویروس کرونا همکاری کنند تا این ویروس منحوس هر چه سریع‌تر نابود شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up