• شناسه خبر : 43112
  • تاریخ انتشار : 21 آذر 1399 - 02:58

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: در حال حاضر نسبت به اوایل پیک، وضعیت بهتری داریم و تقریبا در حالت پایدار بیماری هستیم،

آزمایش ویروس کرونا

 

شهرام حبیب‌ زاده در جلسه ستاد بیماری کرونای استان و قرارگاه طرح سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: در حال حاضر نسبت به اوایل پیک، وضعیت بهتری داریم و تقریباً در حالت پایدار بیماری هستیم.

وی گفت: امیدواریم با اجرای طرح سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی با رویکرد محله محور، موضوعات مربوط به پایش و نظارت و آموزش همگانی را پیش ببریم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در این جلسه در مورد اپیدمی کرونا در استان بیان کرد: محدودیت ‌های ایجاد شده در کاهش بستری و ابتلا مؤثر بوده و امیدواریم این روند نزولی ادامه داشته باشد.

حبیب ‌زاده تصریح کرد: بزرگترین دغدغه ما در افزایش موارد بستری، ظرفیت تخت‌ های بیمارستانی و افزایش اکسیژن مصرفی بوده که با افزایش موارد مراجعه، به ‌طور مضاعف بالا می ‌رود.

وی با اظهار امیدواری نسبت به کاهش بیماری و پیک نزولی بیماری، همزمان با اجرای این طرح بزرگ افزود: مهمترین شاخصه موفق بودن این طرح، این است که وارد پیک چهارم بیماری نشویم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل آموزش عموم مردم و تأثیر بخش آن را در اجرای این طرح بسیار مؤثر دانست و عنوان کرد: بیماریابی و قرنطینه در پیشگیری از بیماری دارای اهمیت بوده و راهبرد آموزش در طول ۶ ماه باید روز به روز تقویت شده و تأثیر بخش باشد.

حبیب‌ زاده ضمن تأکید بر خودداری از شب نشینی‌ ها و دورهمی ‌ها گفت: عدم استفاده از ماسک در دورهمی‌ ها، آسیب بسیار زیادی را برای خانواده ‌ها وارد می ‌کند که باید در این خصوص رعایت لازم صورت بگیرد.

وی در پایان از حمایت‌ ها و پشتیبانی فرمانده سپاه استان، استاندار اردبیل و مسئولین استانی در اجرای این طرح قدردانی کرد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up