• شناسه خبر : 43126
  • تاریخ انتشار : 21 آذر 1399 - 04:38

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: چهاربانده کردن و تعریض جاده اردبیل – سرچم در حال حاضر از هر دو سمت اردبیل و زنجان در حال انجام است.

 

جاده بزرگراه

 

علی نیکزاد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پروژه چهار بانده اردبیل – سرچم به عنوان یکی از پروژه‌ های مهم و اولویت دار بوده است که در حال حاضر از هر دو سمت اردبیل و زنجان با قدرت و سرعت هر چه تمام در حال انجام است.

وی افزود: انجام عملیات از هر دو سمت سبب تسریع در روند اجرایی پروژه خواهد شد که این پروژه در نهایت از هر دو سمت به تونل‌ها خواهد رسید.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بخشی از نگهداری این جاده در اختیار زنجان و آذربایجان شرقی بود که نگهداری بخش اعظم و اصلی آن به اردبیل واگذار شد، افزود: در نشستی که با وزیر راه و شهرسازی برگزار کردیم، تفویض کامل اختیارات اجرای پروژه جهت تسریع و پیگیری راحت ‌تر به اردبیل واگذار شده و دستور تخصیص کامل ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار این پروژه نیز صادر گردیده است.

تفویض کامل و اعتبار ۱۸ میلیاردی برای پروژه گرفته ‌ایم

نیکزاد بیان کرد: در حال حاضر پروژه راه ‌آهن اردبیل-میانه به عنوان یکی از طرح ‌های عمرانی بزرگ کشور شناخته می‌ شود و با اختصاص اعتبارات لازم با اهتمام ویژه ‌ای در حال اجرا است.

وی با اشاره به اینکه برای خرید ماشین آلات و نگهداری از جاده نیز طبق رایزنی ‌ها تامین اعتبار ۱۴ میلیاردی صورت گرفت تا دیگر راهداری مشکلی برای نگهداری این مسیر مهم نداشته باشد، گفت: با پیگیری‌ های انجام شده تعریض و ۴ بانده کردن این مسیر در حال انجام است و قرارگاه خاتم در این موضوع بسیار کمک حال استان اردبیل شد و برای سرعت اتمام پروژه بسیار کمک می ‌شود.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: پس از اتمام عملیات تعریض تنها حدود ۴۰ کیلومتر از ۱۸۰ کیلومتر که تونل ‌ها در آن ‌جا قرار دارند، دو بانده خواهد بود که پیش بینی کرده ‌ایم تا با پیمانکار مطرح کشور که در بحث احداث تونل قدرتمند هستند برای این بخش نیز رایزنی شود.

پروژه راه آهن اردبیل جزو خطوط قرمز استان اردبیل محسوب می ‌شود

علی نیکزاد با اشاره به اولویت تکمیل راه آهن اردبیل – میانه، تصریح کرد: پروژه راه آهن اردبیل جزو خطوط قرمز استان اردبیل محسوب می‌ شود و تاکید کرده ‌ایم که به هیچ وجه از سرعت پروژه نباید کاسته شود.

وی بیان کرد: نظارت مستمر بر روند احداث و ریل ‌گذاری این پروژه اساسی داریم و در شرایطی که طبق اعلام سازمان برنامه و بودجه محدودیت بودجه برای این پروژه وجود ندارد، باید مسئولان دست ‌اندر کار نسبت به سرعت کار اهتمام جدی داشته باشند.

نماینده مردم اردیبل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی در ادامه تاکید کرد: اعتقاد و همت ویژه ما بر این موضوع استوار است که در کنار توسعه‌ ی محور مرکزی اردبیل، باید شمال و جنوب استان نیز توسعه یابد و در کنار نمایندگان این مناطق خواهیم بود تا توسعه به ‌طور متوازن صورت گیرد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up