• شناسه خبر : 43185
  • تاریخ انتشار : 22 آذر 1399 - 01:19

مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی استان اردبیل گفت: استان اردبیل یکی از قطب‌های تئاتری کشور است عبدالله بحرالعلومی با اعلام برگزاری بیست و هشتمین دوره جشنواره…

آمفی تئاتر

مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی استان اردبیل گفت: استان اردبیل یکی از قطب‌های تئاتری کشور است

عبدالله بحرالعلومی با اعلام برگزاری بیست و هشتمین دوره جشنواره تئاتر استانی اردبیل در روزهای بیست و پنجم تا بیست و هفتم آذر، گفت: استان اردبیل از قطب های تئاتری کشور است.

عبدالله بحرالعلومی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس شورای سیاستگذاری بیست و هشتمین دوره جشنواره تئاتر استانی اردبیل با اعلام اینکه جشنواره تئاتر استانی یکی از رویدادهای هنری در ارتقای تئاتر استان هاست، گفت: بدون شک برگزاری جشنواره های تئاتر استانی در کشف استعدادها، معرفی هنرمندان و گروه های نمایشی و نیز نمایش توانمندی های هنرمندان شهرستان ها اهمیت و نقش ویژه ای دارد.

وی با اشاره حضور موفقیت آمیز هنرمندان استان در دوره های مختلف جشنواره بین المللی تئاتر فجر، افزود: استان اردبیل با پیشینه غنی فرهنگی و تاریخی و مذهبی که دارد، آثار ارزشمندی را در این سال ها در رویدادهای مهم تئاتری ملی، بین المللی و جهانی در داخل و خارج کشور به روی صحنه برده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی استان اردبیل با بیان اینکه جشنواره تئاتر استانی اردبیل در سایه تلاش های ارزنده هنرمندان و گروه های نمایشی، در حال برگزاری دوره بیست و هشتم خود است، گفت: تئاتر استان اردبیل، تئاتری فعال است و این استان به عنوان یکی از قطب های تئاتری کشور محسوب می شود.

وی با اعلام اینکه کارهای مربوط به دوره بیست و هشتم این رویداد تئاتری از چند ماه قبل با تشکیل شورای سیاستگذاری و انتشار فراخوان عمومی آغاز شده است، افزود: برای حضور در این دوره از جشنواره تئاتر استانی اردبیل، ۱۹ نمایش از شهرستان های اردبیل، گرمی، خلخال و پارس آباد اعلام حضور کرده بودند که فیلم های این آثار در محل سینما تک اردبیل توسط هیئت انتخاب جشنواره مورد بازبینی قرار گرفت.

رئیس شورای سیاستگذاری بیست و هشتمین دوره جشنواره تئاتر استانی با بیان اینکه هیئت انتخاب ۶ نمایش را برای حضور در مرحله نهایی جشنواره انتخاب کرده اند، اظهار داشت: این نمایش ها به همراه نمایش منتخب جشنواره تئاتر خلخال، روزهای ۲۵تا ۲۷ ماه جاری توسط هیئت داوران ارزیابی می شوند.

وی افزود: این نمایش ها در مجتع فرهنگی و هنری فدک اردبیل به صورت غیر حضوری با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می شود، گفت: فیلم هفت نمایش منتخب جشنواره توسط هیئت داوران مورد مورد قضاوت و داوری قرار می گیرد و دو نمایش به عنوان منتخب این جشنواره به دبیرخانه جشنواره تئاتر فجر معرفی خواهند شددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up