• شناسه خبر : 43231
  • تاریخ انتشار : 22 آذر 1399 - 08:18

در حالی که رسیدگی به پرونده فاطمه خویشوند در قوه قضائیه ادامه دارد رسانه های خارج از کشور با سمپاشی درباره حکم زندان سحر تبر که در رکنا منتشر شده است نقش دایی مهربانتر از مادر را بازی می کنند و نه از سر دلسوزی بلکه تنها بواسطه بهره برداری سیاسی و مسموم می کنند به این حکم دامن می زنند.

%D8%B3%D8%AD%D8%B1+%D8%AA%D8%A8%D8%B1

فاطمه خویشوند دختر نوجوانی که فعالیت های اینستاگرامی اش به سحر تبر معروف شده است و پست هایش سبب بازداشت او شد و حالا این دختر به ۱۰سال حبس محکوم شده است. زمانی که با او در زندان به گفتگو نشستیم، اعلام کرد به حکم صادر شده اعتراض کرده است و بیش از هر چیز امیدواربود که از دو اتهام باقی مانده در پرونده اش هم تبرئه شود.

او در صحبت های خود بارها اذعان داشت رویای شهرت تنها انگیزه او برای راه اندازی پیج اینستاگرامش بوده است و از اینکه اعمال و رفتارش جرم تلقی می شود و او را به دردسر می انداخته است بی خبر بوده است. هر چند او به سن قانونی رسیده بود اما ناآگاهی و عدم درک صحیح نسبت به حرمت عمل او را به این نقطه ای کشاند که الان روی آن ایستاده است.

از روزی که فاطمه خویشوند دستگیرشد تا به حال، حاشیه های زیادی دنبال نام او وجود داشت. در حالی که پرونده در قوه قضائیه در حال بررسی و طی روند قانونی است، متهم از دو اتهام وارد شده تبرئه شده است و خود امید دارد که زودتر از دو اتهام دیگر هم تبرئه شود.

آنچه در این میان روند پرونده را پیچیده می کند، اظهار نظر و تحلیل رسانه های خارج کشور است که با سوگیری جهت دار سعی در تشویش اذهان عمومی دارند. آنها جوانان خطا رفته ای مثل فاطمه را سوژه خود قرار می دهند تا به اهدافی برسند که هیچ گاه مورد نظر فاطمه خویشوند و دیگر متهمان این چنینی نبوده است.

این در حالی است که سحر تبر از برخورد مقامات قضائی و مسئولان زندان شکایتی ندارد و خیلی امیدوار است با توجه به ناآگاهی اش مورد عفو قرار گیرد و بارها تکرار کرده است دیگر سراغ اینستاگرام و شهرت مجازی نخواهد رفت.

فاطمه خویشوند دلش نمی خواهد رسانه های معاند نظام در پرونده او مداخله ای داشته باشند و با سیاسی جلوه دادن اعمال این نوجوان خطاکرده، برای او حاشیه سازی کنند.

او دلش می خواهد رسیدگی به پرونده اش در آرامش پیش رود و حرف هایش را از طریق مجرای قانونی زده و خواهد زد. فاطمه دیگر دوست ندارد او را سحر تبر بشناسند و می گوید من فاطمه خویشوند هستم.

سحر تا به حال هیچ منعی در گفتگو با افرادی که دلش بخواهد نداشته است و آزادانه صحبت هایش را بیان کرده است. او دلش نمی خواهد سوژه داغ رسانه هایی قرار گیرد که از او برای جوسازی علیه کشور استفاده می کنند. قوه قضائیه ایران نشان داده است که تبلیغات مسموم رسانه های معاند هیچ تاثیری در تصمیم گیری های قانونی آنها ندارد و بارها با رافت اسلامی خیلی از متهمان مشابه سحر تبر مورد بخشش قانون قرار گرفته اند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up