• شناسه خبر : 43265
  • تاریخ انتشار : 23 آذر 1399 - 02:11

مهران اوچی اردبیلی ۲۳ آذر با بیان این مطلب اظهار کرد: این دوره به منظور آشنایی مدیران، مسئولان و کارشناسان با اصول، تعاریف و مبانی…

آموزش مجازی

مهران اوچی اردبیلی ۲۳ آذر با بیان این مطلب اظهار کرد: این دوره به منظور آشنایی مدیران، مسئولان و کارشناسان با اصول، تعاریف و مبانی تحقیقات توسعه‌ای و نقش و جایگاه واحد تحقیق و توسعه در رقابت‌پذیری و چگونگی سازماندهی و استقرار آن در بنگاه‌های اقتصادی برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: دوره آموزشی مذکور به همت مرکز رشد فناوری گیاهان دارویی جهاددانشگاهی اردبیل و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، در مدت ۴۰ ساعت از طریق سامانه آموزش‌های مجازی جهاددانشگاهی با عنوان امجد در حال برگزاری است.

عضو هیات علمی جهاددانشگاهی استان اردبیل با اشاره به اهمیت این دوره آموزشی ادامه داد: با هماهنگی‌ به عمل آمده مقرر شده دوره آموزشی «تحقیق و توسعـه و نقش و استقرار آن در بنگاه‌های صنعتی و معدنی کشور» پیش نیاز دریافت پروانه تحقیق و توسعه از سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل باشد.

اوچی اردبیلی با بیان اینکه در این دوره مدیران، مسئولان و کارشناسان تحقیق و توسعه واحدهای صنعتی و معدنی با حداقل مدرک تحصیلی مقطع کارشناسی و دارای گواهینامه مرتبط شرکت کرده‌اند، افزود: در راستای حمایت از فناوران و پژوهشگران، فعالان واحدها و شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری و مراکز رشد استان با ارائه معرفی‌نامه، از تخفیف در شهریه برخوردار شده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: پس از پایان دوره آموزشی، آزمون نهایی و پروژه عملی، به افرادی که حائز شرایط قبولی در دوره شوند گواهینامه آموزشی از سوی جهاددانشگاهی و پروانه تحقیق و توسعه از سوی سازمان صمت استان صادر خواهد شد.

اوچی اردبیلی، ویژگی‌های مدیران، ماموریت و وظایف کلی، نقش تحقیق و توسعه در ارتباط با فعالیت‌های شرکت، مدیریت، برنامه‌های حمایتی در سنگاپور، مالزی، هند، چین، تکنولوژی و تحقیق و توسعه، حمایت‌های رقابتی در ایران، استقرار و سازماندهی فعالیت‌های R&D و برنامه‌ریزی راهبردی و نقش تفکر استراتژیک را از سرفصل‌های مهم دوره «تحقیق و توسعـه و نقش و استقرار آن در بنگاه‌های صنعتی و معدنی کشور» عنوان کرد.

وی با بیان اینکه برگزاری این دوره تا اواسط دی ماه سالجاری ادامه خواهد داشت، افزود: در این دوره دکتر علی فضل‌اللهی و مهندس شاپور رجبی، از اساتید دانشگاه و فعالان حوزه تولید و صنعت نسبت به ارائه مطالب و تجربیات خود بر اساس سرفصل‌های تعیین شده اقدام می‌نمایند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up