• شناسه خبر : 43269
  • تاریخ انتشار : 23 آذر 1399 - 02:01

جلسه ستاد مقابله با کرونا با حضور مسئولین استانی و شهرستان اردبیل با هدف بررسی وضعیت اجرای محدودیت‌های هوشمند کرونایی در اردبیل برگزار و هر…

کیت ویروس کرونا

جلسه ستاد مقابله با کرونا با حضور مسئولین استانی و شهرستان اردبیل با هدف بررسی وضعیت اجرای محدودیت‌های هوشمند کرونایی در اردبیل برگزار و هر کدام از حاضران به نقطه‌نظرات و ارائه پیشنهاداتی در این باره پرداختند.

همچنین در این جلسه به لزوم برنامه‌ریزی‌های اساسی در این زمینه پرداخته شد و حل مشکلات مربوطه در این باره مورد بررسی قرار گرفت تا فعالیت اصناف و بازاریان گروه ۲ طبق موازین بهداشتی  از سر گرفته شود و تمهیدات لازم برای برگزاری مراسم شب یلدا نیز در دستور کار قرار گرفت.

اجرای طرح محدودیت کرونا اردبیل را به وضعیت نارنجی برد

مسعود امامی‌یگانه فرماندار اردبیل در این جلسه از آغاز فعالیت اصناف و بازاریان خبر داد و اظهار داشت: طرح محدودیت هوشمند در اردبیل زمینه‌ساز بازگشت اردبیل به وضعیت نارنجی شد که در این زمینه همکاری اصناف و بازاریان حائز اهمیت است.

وی با اشاره به این که تقاضای ما از مردم استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی است گفت: امیدواریم مردم از هر گونه تجمعات و دورهمی‌ها به دور باشند و شب یلدا را برای شیوع بیشتر این بیماری بهانه‌نکنند چرا که بدون شک دورهمی‌های خانوادگی یکی از عوامل مهم افزایش ابتلا به این بیماری است.

امامی‌یگانه ادامه داد: نیاز است از هر گونه عادی‌انگاری جلوگیری به عمل آید چرا که هم‌اکنون در یک شرایط شکننده قرار داریم که اگر مورد بی‌توجهی واقع شود سریعاً وارد وضعیت قبلی می‌شود و این شرایط ضربه مهلکی بر بنده اقتصاد و کسب و کارها خواهد بود.

وی اظهار کرد: برنامه‌ریزی‌های لازم در راستای کمک به همنوعان در حال حاضر یک اولویت اساسی است و در این زمینه با همکاری و مشارکت همدیگر درصدد تشدید نظارت‌ها و بازرسی‌ها برای عمل به موازین بهداشتی هستیم تا مشکلی از این بابت پیش نیاید.

تمامی شهرستان‌های اردبیل نارنجی و زرد هستند

شهرام حبیب‌زاده رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان اردبیل نیز در ادامه با اشاره به این که کماکان روند بیماری در اردبیل ادامه دارد بیان کرد: در این زمینه نیازمند اهتمام جدی و ویژه هستیم و برگشت به وضعیت نارنجی به منزله رفع مشکلات و عدم فعالیت اپیدمی کرونا نیست.

وی با اشاره به این که هم‌اکنون تمامی شهرستان‌های استان دارای وضعیت نارنجی و زرد هستند  بیان کرد: برنامه‌ریزی‌های لازم در راستای رفع مشکلات مربوطه هستیم که این مسئله نیازمند توجه ویژه و اساسی است که این موضوع می‌تواند در قطع زنجیره انتقال ویروس مؤثر واقع شود.

حبیب‌زاده ادامه داد: اجرای طرح محدودیت کرونایی و نیز طرح سلیمانی خوشبختانه خروجی‌های مناسبی را به دنبال داشته که امیدواریم با تلاش‌های مثمرثمر بتوانیم برای رسیدن به اهداف توسعه‌ای موفق عمل کرده و مشکلات موجود را از سر راه برداریم.

اجرای طرح‌های سختگیرانه در مواجهه به اصناف متخلف داریم

صامت صالحیان  مدیر محیط کار دانشگاه علوم پزشکی اردبیل نیز در این باره اظهار داشت: در راستای برخورد با صنوف متخلف طرح‌های سختگیرانه در اردبیل با جدیت در دستور کار است و بنابراین برنامه‌ریزی‌های لازم برای اهتمام جدی اصناف برای ادامه کار لازمه اساسی است.

وی با اشاره به این که انتظار ما از اصنافیان مراقبت‌های لازم برای گذراندن شرایط حساس و شکننده است بیان کرد: هر گونه سهل‌انگاری در این زمینه برگشت به وضعیت قبلی را به دنبال خواهد داشت که انتظار می‌رود مراقبت‌های بهداشتی همچنان مبنای کار باشد.

صالحیان ادامه داد: در راستای اجرای طرح مراقبتی اکیپ‌های نظارتی باید همکاری‌های لازم را داشته باشند و در راستای جریمه و پلمب اصناف متخلف اقدامات لازم را انجام دهند که این مسئله برای ما حائز اهمیت و اساسی است و باید مورد توجه واقع شود.

وی اظهار کرد: تشدید نظارت‌ها و بازرسی‌ها به منظور حفظ سلامتی مردم یکی از اولویت‌های اساسی برای جلوگیری از شیوع بیماری است که به همین منظور نیاز است تا از دورهمی‌های شب یلدا پرهیز شود و برنامه‌ریزی‌های لازم برای حفظ سلامت مردم مبنای کار باشد.

مدیر محیط کار دانشگاه علوم پزشکی اردبیل  بیان کرد: فعالیت قلیان‌سراها در حال حاضر جرم محسوب می‌شود و در این زمینه پلمب واحدهای صنفی در دستور کار است که امیدواریم با روی کار آمدن همکاری‌های مردم شرایط سخت کنونی را به خوبی سپری کنیم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up