• شناسه خبر : 43307
  • تاریخ انتشار : 23 آذر 1399 - 06:16

نماینده اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: اعتبارات پروژه‌ های ملی استان اردبیل در بودجه ۱۴۰۰ افزایش می‌یابد.

صدیف بدری

صدیف بدری میزان بودجه پیش ‌بینی شده استان اردبیل را ۱۲ هزار میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: در لایحه بودجه ۱۴۰۰ اعتبار پروژه‌های راهسازی و آبرسانی در استان افزایش یافته و احتمال افزایش اعتبار دیگر پروژه ‌ها هم وجود دارد.

وی اظهار داشت: بودجه پروژه ‌های راه آهن اردبیل – میانه، سدهای خاکی و بزرگراه ‌ها در بودجه افزایش داشته و امید است با تخصیص آنها مشکلات زیر ساختی استان برطرف شود.

بدری گفت: چالش اصلی استان اردبیل در بودجه سال آینده پیش ‌بینی درآمد مالیاتی این استان به میزان هشت هزار میلیارد ریال بوده که غیرقابل تحقق است و ضرورت بازنگری در این باره احساس می ‌شود.

نماینده اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تلاش نمایندگان استان در مجلس افزایش اعتبارات ملی استان در بودجه ۱۴۰۰ است تا بتوان خدمات رسانی به مناطق محروم را توسعه داد.

بدری افزایش اعتبارات پروژه های آبرسانی روستایی، عشایری، آبیاری مدرن و آبخیزداری در استان را یادآور شد و گفت: اعتبار این پروژه ها از محل صندوق توسعه ملی تامین می شود که نسبت به سال گذشته شاهد افزایش میزان اعتبار در این پروژه ها هستیم.

وی بیان کرد: در لایحه بودجه سال آینده اعتبارات پروژه راه ‌آهن اردبیل-میانه ۴۳ درصد افزایش یافته است.

بدری میزان اعتبار راه ‌آهن اردبیل-میانه در بودجه سال آینده را ۲ هزار میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: این میزان فارغ از اعتبارات سفر ریاست ‌جمهوری، فاینانس داخلی بانک ملی و اسناد خزانه اختصاصی است.

وی اضافه کرد: پروژه راه ‌آهن اردبیل از سوی سازمان برنامه و بودجه تامین اعتبار شده و تمام تلاش ‌ها بر این است تا پایان این دولت بهره‌ برداری برسد.

نماینده اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: احداث بزرگراه ‌ها، تکمیل بیمارستان هزار تخت خوابی اردبیل، ایجاد منطقه آزاد تجاری و صنعتی، سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی نمین، تکمیل راه آهن اردبیل –میانه، رفع بیکاری و اشتغال زایی و رفع موانع تولید واحدهای صنعتی از جمله برنامه ‌ها و اقدامات قابل پیگیری در استان اردبیل می باشد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up