• شناسه خبر : 43383
  • تاریخ انتشار : 24 آذر 1399 - 02:28

نماینده اردبیل در شورای عالی استان‌ها گفت:‌ به جای فرمانداری‌ها، قرار شد عوارض به حساب شهرداری‌ها و شوراها واریز شود تا از این محل منابع مورد نیاز تأمین شود.

غلامرضا ضیایی

غلامرضا ضیایی در جلسه اعضای شورای اسلامی استان اردبیل اظهار کرد: به جای دلخوری و تنش در شورای استان باید به دنبال همگرایی و وفای به عهد در پیگیری امور مردم باشیم و از تهمت و افترا زدن پرهیز کنیم.

ضیایی خاطر نشان کرد: هیچ کس با اتهام زدن و افترا بر بام سعادت نمی‌نشیند بلکه مسئولیت‌ها آمدنی و رفتنی هستند ولی آنچه باقی می‌ماند خدمت شایسته به مردم است که همواره در ذهن آنها باقی خواهد ماند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: وفای به عهد در فرهنگ دینی و اعتقادی ما مورد تاکید قرار گرفته و ضرورت دارد به دور از تفرقه و نفاق سعی در انسجام کارها در جهت حل مشکلات گام‌های اساسی برداریم.

نماینده شورای استان در شورای عالی ادامه داد: این رسم نظام دموکراسی است که با رأی مردم و منتخبان آنها در مجموعه شورا،‌ افرادی برگزیده شده و عده‌ای مسئولیت را تحویل می‌دهند که باید به این کار گردن نهیم.

ضیایی بیان کرد: در شورای عالی سعی بر جوان‌گرایی هیئت رئیسه بود که در دو سال اخیر با برگزاری انتخابات سعی شد این رویه به عنوان بیانیه گام دوم انقلاب مورد توجه قرار گیرد تا جوانان و نخبگان مورد توجه و دقت نظر باشند.

نماینده اردبیل در شورای عالی استان‌ها گفت: با اصلاح مصوبه مجلس عوارض شهری به جای فرمانداری‌ها به حساب شهرداری‌ها واریز می‌شود.

ضیایی افزود: اصلاح این مصوبه در مجمع تشخیص مصلحت در حقیقت به نفع شهرداری‌های کوچک است که با محدودیت منابع مالی روبه‌رو هستند.
وی خاطر نشان کرد: با اصلاح قانون عوارض متعلقه به شوراها زمینه توانمندی شوراها به ویژه در شهرهای کوچک فراهم آمده و به نوعی از این منابع در جهت ارائه خدمات بیشتر استفاده خواهد شد.

ضیایی به مغفول ماندن رویکرد سفر اعضای شورای استان به شهرهای مختلف اشاره کرد و ادامه داد: قطعا در دوره جدید فعالیت شورای استان تاکید بر ادامه سفرهای شهرستانی و حضور مدیران اجرایی در پیگیری و برآورده شدن مطالبات مردم است.

نماینده شورای استان در شورای عالی خاطر نشان کرد: باید در سال آینده در تدارک سفر رئیس شورای عالی استان‌ها به اردبیل باشیم تا از ثمرات و نتایج این سفر استفاده کرده و به نوعی در جهت حل مشکلات شوراها اعم از شهری و روستایی استفاده شود.

وی اضافه کرد: انجام این سفر می‌تواند در کنار قرار دادن شورای استان و شهرها در صدر اخبار استانی و کشوری، زمینه مساعدی را در حل معضلات در بخش‌های مختلف به وجود آورد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up