• شناسه خبر : 43401
  • تاریخ انتشار : 24 آذر 1399 - 03:12

رئیس شورای اسلامی استان اردبیل می گوید: متأسفانه برخی از شوراها همچنان در طرح‌نویسی و مصوبه‌نویسی دچار مشکلاتی هستند که این مشکل باید رفع گردد.

اکبر مینایی

رئیس شورای اسلامی استان اردبیل گفت: در دوره جدید فعالیت شورای استان تلاش خواهیم کرد تا مسئولیت نظارتی این مجموعه تقویت شده و شوراها در این زمینه بیشتر فعالیت کنند.

اکبر مینایی در جلسه اعضای شورای اسلامی استان اردبیل اظهار کرد: در سال آخر فعالیت شورای پنجم تلاشمان بر این خواهد بود تا با همراهی منتخبان شوراهای شهرهای استان زمینه ارتقا جایگاه شورا را در بین دستگاه‌های اجرایی و همچنین مردم فراهم کنیم.

وی تصریح کرد: با همفکری شوراهای شهر و روستا در صدد اصلاح و همچنین تبیین قوانین مؤثر و مفید در مسیر اعتلای شورا خواهیم بود و سعی و تلاشمان بر این خواهد بود تا در قالب طرح‌ها و پیشنهاداتی به شورای عالی استان‌ها زمینه توانمندی شوراها را در کنار اعتلای جایگاه‌ آنها به وجود آوریم.

رئیس شورای اسلامی استان اردبیل گفت: انتخابات هیئت رئیسه شوراها به صورت سالانه یک امر طبیعی و از جایگاه قانونی برخوردار است و نباید هیچ کس از انتخاب شدن و یا انتخاب نشدن گلایه‌ای داشته باشد و یا بخواهد در این زمینه برخی اقدامات و فعالیت‌های غیرمنطقی را در پیش بگیرد.

مینایی با قدردانی از تلاش رؤسای شورای استان در سه سال گذشته افزود: در سال چهارم سعی و تلاشمان بر این خواهد بود تا پایه نظارتی شوراها را تقویت کرده و در این زمینه یک اقدام مؤثر و مفید را انجام دهیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: متأسفانه برخی از شوراها همچنان در طرح‌نویسی و مصوبه‌نویسی دچار مشکلاتی هستند که باید این کار به صورت منطقی و درست و در قالب برنامه‌های آموزشی رفع شده و زمینه ارتقا توانمندی اعضای شورا فراهم آید.

مینایی اضافه کرد: قطعا منتخبان شورای استان در شورای عالی نیز باید از جایگاه شوراهای استان در سطح ملی حمایت کرده و زمینه حمایت مالی را از شوراهای پایین‌ دستی فراهم آورند.

وی ادامه داد: تنها هدف اعضای شورا خدمت صادقانه به مردم در جایگاه شوراست و به هیچ وجه دنبال سودجویی و یا فرصت‌طلبی از این جایگاه نیستیم و سعی و تلاشمان بر این خواهد بود تا با همکاری و همدلی کارها را به شکل شایسته به پیش برده و در جهت حل مشکلات مردم به عنوان منتخبان مردم گام برداشته و حرکت کنیم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up