• شناسه خبر : 43412
  • تاریخ انتشار : 24 آذر 1399 - 02:59

جواد انصاری عنوان کرد: همبستگی شهروندان اردبیلی در رعایت دستورالعمل های ابلاغی ستاد کرونا باعث شد تا اردبیل از وضعیت بحرانی کرونا خارج و آمار…

کیت ویروس کرونا

جواد انصاری عنوان کرد: همبستگی شهروندان اردبیلی در رعایت دستورالعمل های ابلاغی ستاد کرونا باعث شد تا اردبیل از وضعیت بحرانی کرونا خارج و آمار فوتی ها نیز تک رقمی شود.

او با بیان اینکه هرگونه سهل انگاری موجب بازگشت به وضعیت قرمز خواهد شد، افزود: تعطیلی سه هفته ای اصناف باعث وارد آمدن خسارات بسیاری به بازاریان و کسبه شد که امیدواریم با تداوم رعایت موارد بهداشتی از سوی مردم مجددا اردبیل به وضعیت بحرانی وارد نشود تا وضعیت اقتصادی مردم نیز سر و سامان یابد.

رئیس شورای اسلامی شهر اردبیل با تاکید بر ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی تا قطع کامل بیماری کرونا، تصریح کرد: طبق اظهارات مسئولان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، پیش بینی می شود شب نشینی های شب چله در اردبیل از موارد نگران کننده و افزایش دهنده آمار ابتلائات به کرونا خواهد بود که در این خصوص توصیه می شود دیدارها و ارتباطات به صورت مجازی انجام شده و از هرگونه دورهمی‌های دوستانه وخانوادگی در شب یلدا پرهیز شود.

انصاری تاکید کرد: هرگونه تجمع در اماکن باید با حداقل نفرات و با رعایت فاصله اجتماعی و همچنین استفاده از ماسک باشد لذا توصیه می شود اصناف در توصیه رعایت پروتکل های بهداشتی  به مردم پیش قدم باشند چرا که اعمال هرگونه محدودیت منجر به رسیدن خسارت و زیان به همین صنف می شود.

او افزود: توصیه می شود شهروندان در ساعات مناسب برای خرید مایحتاج خود از منزل خارج شوند و از انجام خرید در ساعات شب خصوصا ساعات نزدیک به اعمال محدودیت ها بپرهیزند تا از هرگونه ازدهام و ترافیک جلوگیری شود.

رئیس شورای اسلامی شهر اردبیل در خصوص کرونای شهر بیان کرد: بر اساس گزارشات اعلام شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی طی شبانه روز گذشته ۵۹ نفر به دلیل ابتلاء به بیماری کرونا در سطح استان بستری شده اند که از این تعداد ۳۲ نفر از شهر اردبیل بوده که این میزان ابتلاء ناراحت کننده است و همبستگی عمومی مردم و مسئولین را در جهت فرهنگسازی رعایت دستورالعمل های بهداشتی می طلبد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up