• شناسه خبر : 43531
  • تاریخ انتشار : 25 آذر 1399 - 10:24

جوش‌های سرسیاه، معروف به کومدون، کابوس ده‌ها میلیون نوجوان هستند. اولین نکته‌ای که هنگام مواجه شدن با کومدون‌ها باید مدنظر داشته باشید این است که تحت هیچ شرایطی آن‌ها را فشار ندهید یا سوراخ نکنید.

جوش صورت

جوش‌های سرسیاه، معروف به کومدون، کابوس ده‌ها میلیون نوجوان هستند. اولین نکته‌ای که هنگام مواجه شدن با کومدون‌ها باید مدنظر داشته باشید این است که تحت هیچ شرایطی آن‌ها را فشار ندهید یا سوراخ نکنید.

اول از همه توجه داشته باشید که هیچ ارتباطی میان آکنه و جوش‌های سرسیاه وجود ندارد. آکنه یک بیماری پوستی با منشا هورمونی است. در حالی که جوش‌ها یا همان نقطه‌های سرسیاه، توده‌هایی از چربی هستند که منافذ پوست را مسدود کرده و با قرار گرفتن در معرض هوا سیاه می‌شوند. معمولاً اغلب افراد در مواجه با جوش‌های سرسیاه، به سرعت آن‌ها را فشار داده یا سوراخ می‌کنند، چون واقعاً دستکاری آن‌ها وسوسه‌انگیز است! اما متخصصان پوست همواره توصیه می‌کنند که از لمس آن‌ها اکیداً اجتناب شود.

با فشردن جوش‌های سرسیاه، این احتمال وجود دارد که ناخواسته، آن‌ها را با میکروب‌های موجود در زیر ناخن‌های خود آلوده کنید و در نتیجه باعث ایجاد عفونت شوید.

این امر می‌تواند منجر به شکل‌گیری کیست در این ناحیه شود، کیستی که قابلیت عفونی شدن را دارد و در نهایت اثر آن نیز به شکل جای زخم روی پوست باقی می‌ماند، بنابراین در مقابل وسوسه سوراخ کردن جوش‌های سرسیاه مقاومت کنید و آن‌ها را فشار ندهید.

چگونه از شر جوش‌های سرسیاه خلاص شویم؟

در مواجهه با جوش‌های سرسیاه، حداکثر کاری که می‌توانید انجام دهید این است که صورت خود را روی ظرف آب بسیار داغ بگیرید و یک حوله روی سرتان بیاندازید تا بخار آب کاملاً با منافذ پوست تماس پیدا کند. در ادامه و در پی این حمام بخار، منافذ پوست گشاد می‌شوند و درنتیجه این امکان را خواهید داشت که جوش‌ها را به راحتی تخلیه و پاکسازی کنید. سپس می‌توانید از پاک‌کننده جوش سرسیاه استفاده کنید که معمولاً در داروخانه‌ها و به اشکال گوناگون موجود است.

راه حل دیگر این است که با مراجعه به یک سالن زیبایی، به شکلی تمیز و البته بسیار موثر با این جوش‌های مزاحم خداحافظی کنید. این خدمات برای مردان نیز عرضه می‌شود، پس آقایان نگران نباشند!دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up