• شناسه خبر : 43596
  • تاریخ انتشار : 27 آذر 1399 - 02:29

جواد انصاری گفت: شهرداری باید با همراهی نیروی انتظامی، بهزیستی و فرمانداری در این زمینه اقدام کند چرا که فعالیت متکدیان و برخی زباله‌گردان‌ها سبب شده تا چهره شهر اردبیل وضعیت مطلوبی به خود نگیرد.

جواد انصاری

به گزارش شهرخوان، رئیس شورای اسلامی اردبیل در یکصد و سی‌امین جلسه رسمی شورا گفت: در شرایط سخت کرونا که تعطیلی نهادها و دستگاه‌های مختلف را شاهد بودیم، شورا و شهرداری بدون یک روز تعطیلی خدمات خود را به مردم ارائه کرده است.

خدمات شورا و شهرداری بدون تعطیلی ادامه دارد

جواد انصاری با قدردانی از تلاش کادر شهرداری و شورا در ارائه خدمات بی‌منت به مردم در این روزهای سخت کرونایی اظهار کرد: بدون هیچ‌گونه تعطیلی این خدمات ادامه داشته و ما در شورا در جلسات کمیسیون‌ها سعی کردیم تا طرح‌ها و لوایح ارائه شده را مورد بررسی قرار دهیم.

وی به مصوبه شورای شهر در ساماندهی ایستگاه‌های موقت در مناطق مختلف شهرداری و همچنین ایستگاه دائمی تخلیه نخاله تصریح کرد: با تاکید اعضای شورای شهر قرار شد در همه مناطق شهر اردبیل ایستگاه‌های موقت برای این کار در نظر گرفته شود تا شهروندان و سازندگان بنا نخاله‌های ساختمانی خود را در این ایستگاه تخلیه کرده و از آنجا به ایستگاه دائمی منتقل شود.

مدیریت نخاله، افزایش سیمای زیبای شهر را بدنبال دارد

جواد انصاری با اشاره به اینکه مدیریت نخاله می‌تواند مانع از به هم ریختگی ورودی شهر و بهبود سیما و منظر شهری شود، گفت: قطعا جلوی تخلفات نیز در این زمینه گرفته خواهد شد.

انصاری افزود: امیدواریم با تعیین محل موقت و دائمی برای تخلیه نخاله که امری ضروری محسوب می‌شود با همکاری خود مردم شرایط مطلوب و مناسبی را در این حوزه شاهد باشیم.

وی به مصوبه شورای شهر مبنی بر پرداخت سود دوران مشارکت به ارزش پنج میلیارد تومان از بابت احداث مجتمع شهریار در اردبیل اشاره کرد و ادامه داد: شهرداری مکلف شد تا سود دوران مشارکت را پرداخت و نسبت به تقسیط تسهیلات دریافتی اقدام کند.

انصاری همچنین به ضرورت ساماندهی متکدیان در سطح شهر اشاره کرد و گفت: شهرداری باید با همراهی نیروی انتظامی، بهزیستی و فرمانداری در این زمینه اقدام کند چرا که فعالیت متکدیان و برخی زباله‌گردان‌ها سبب شده تا چهره شهر اردبیل وضعیت مطلوبی به خود نگیرد.

شورای اردبیل

وی اضافه کرد: قطعا با مدیریت جمع‌آوری و دفع پسماند به ویژه پسماندهای تر و خشک که به صورت تفکیکی انجام می‌شود، جلوی زباله‌گردان‌های سطح شهر به ویژه زنان گرفته خواهد شد تا شرایط مناسبی را در این حوزه شاهد باشیم.

رئیس شورای اسلامی شهر اردبیل به آغاز تهیه تعرفه سال ۱۴۰۰ با همکاری شورا و شهرداری اشاره کرد و افزود: قرار شد پنج نفر از اعضای شورای شهر متشکل از رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و همکارانمان در جلسات تخصصی تهیه و تدوین تعرفه سال ۱۴۰۰ شرکت کرده و در این زمینه دیدگاه‌ها و نظرات اعضای شورا را به صورت دقیق مطرح کنند.

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up