• شناسه خبر : 43611
  • تاریخ انتشار : 27 آذر 1399 - 02:12

یعقوب عزیززاده با اشاره به اینکه شهرداری با مجوز شورا در پروژ شهریار مشارکت کرده است، گفت: نباید بیش از این تأخیری در پرداخت تسهیلات به وجود آید و باید سود دوران مشارکت را خود شهرداری پرداخت کند.

یعقوب عزیززاده

سازندگان بنا نباید نخاله‌های ساختمانی را به حال خود رها کنند

رئیس کمیسیون مشارکت و سرمایه‌گذاری شورای شهر اردبیل گفت: سازندگان بنا نباید نخاله‌های ساختمانی را در شهر اردبیل به حال خود رها کرده و اسباب رنجش دیگران را فراهم آورند.

به گزارش شهرخوان؛ یعقوب عزیززاده در جلسه رسمی شورای شهر اردبیل اظهار کرد: شهرداری باید در زمان صدور پروانه تعهدنامه‌ای را از سازندگان بنا در تخلیه مناسب نخاله‌های ساختمانی دریافت کند تا کوچکترین تخلفی در این حوزه انجام نشود.

وی تصریح کرد: باید سازندگان بنا نخاله‌های ساختمانی را به ایستگاه‌های موقت منتقل کرده تا شهرداری از این محل نخاله‌ها را جمع‌آوری و به ایستگاه دائمی منتقل کند.

رئیس کمیسیون مشارکت و سرمایه‌گذاری شورای شهر اردبیل گفت:‌ در این فرآیند باید نظارت دقیقی انجام شود تا نخاله‌ها در محل دیگری تخلیه نشده و نابسامانی شهری و سیما و منظر نامطلوبی را در ورودی‌های شهر شاهد نباشیم.

نباید بیش از این تأخیری در پرداخت تسهیلات به وجود آید

عزیززاده به تعهدات شهرداری اردبیل در احداث پروژه مشارکتی شهریار اشاره کرد و افزود: شهرداری برای خرید واحدهای خدماتی تسهیلاتی را از بانک مسکن دریافت کرده و به دلیل طولانی شدن تقسیط این بدهی‌ها باید سود دوران مشارکت را خود شهرداری پرداخت کند.

وی خاطر نشان کرد: قطعا شهرداری با مجوز شورا این کار را انجام داده و نباید بیش از این تأخیری در پرداخت تسهیلات به وجود آید چرا که این امر به ضرر شهرداری خواهد بود.

عزیززاده در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: متأسفانه با ۳۵ درصد سود این تسهیلات به شهرداری پرداخت شده و به ازای هر واحد ۴۰ میلیون تومان تسهیلات گرفته شده که با صدور پایان کار و فروش این واحدها باید تقسیط بدهی و همچنین پرداخت اقساط شروع شود.

واگذاری پایانه درون شهری در ترمینال شبهه‌ناک است

وی ادامه داد: نباید پایانه درون شهری در ترمینال اردبیل به سازمان تاکسیرانی واگذار شود چرا که این امر شبهه‌ناک خواهد بود.

عزیززاده بیان کرد: بهتر است این پایانه مسافری با مشارکت بخش خصوصی فعالیت خود را انجام دهد تا با جلب نظر مردم به ویژه مسافران سرویس‌های امنی از داخل ترمینال برای شهروندان ایجاد شود.

وی در ادامه اظهار کرد:‌ به هیچ وجه با واگذاری این مجموعه موافق نیستیم و تلاشمان باید بر جلب اعتماد مردم در استفاده از این پایانه مسافری درون شهری باشد.

رئیس کمیسیون مشارکت و سرمایه‌گذاری شورای شهر اردبیل اقدام شهرداری را در نوسازی ناوگان عمومی امر مبارک و نیک توصیف کرد و گفت: نوسازی ۷۵ دستگاه اتوبوس شهری می‌تواند به استقبال مردم از ناوگان حمل و نقل عمومی کمک کند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up