• شناسه خبر : 43618
  • تاریخ انتشار : 27 آذر 1399 - 09:31

نماینده‌ شهرستان‌های پارس آباد،  بیله‌سوار و اصلاندوز در مجلس شورای اسلامی، فعالیت‌های جهادانشگاهی را در ارتقا و توسعه استان موثر و قابل تحسین خواند و…

مجلس

نماینده‌ شهرستان‌های پارس آباد،  بیله‌سوار و اصلاندوز در مجلس شورای اسلامی، فعالیت‌های جهادانشگاهی را در ارتقا و توسعه استان موثر و قابل تحسین خواند و افزود: در تلاش هستیم با حمایت از فعالیت‌های جهاددانشگاهی و بهره‌گیری از ظرفیت آن به عنوان یک مجموعه علمی و جهادی به توسعه همه جانبه شهرستان‌های پارس‌آباد و بیله‌سوار کمک کنیم.

عباس جهانگیرزاده به تنوع اقلیمی، قرار گرفتن دو شرکت بزرگ کشت و صنعت و دامپروری کشور در شهرستان پارس آباد، گمرک بیله سوار، پوشش گیاهی منحصر به فرد دشت حاصلخیز مغان اشاره و اظهار کرد: در حال حاضر سه میلیون تن از چهار و نیم میلیون تن محصول کشاورزی تولیدی استان اردبیل در منطقه مغان استحصال می‌شود.

وی با بیان اینکه استان اردبیل با بیش از ۴۰ نوع محصول یکی از قطب‌های کشاورزی کشور است، گفت: منطقه مغان یکی از مناطق مستعد کشور در زمینه گیاهان دارویی، کشت و تولید آن است که می‌تواند مورد توجه جهاددانشگاهی که در این زمینه فعالیت‌های چشمگیری داشته است، قرار گیرد.

این نماینده بر حمایت خود از فعالیت‌های توسعه‌ای جهاددانشگاهی و تخصیص زمین و اعتبار برای آن‌ها تاکید و اظهار کرد: جهاددانشگاهی می‌تواند با استفاده از ظرفیت‌های منحصر به فرد منطقه در حوزه کشاورزی، در راستای اشتغال‌زایی، ایجاد ارزش افزوده و توسعه اقتصادی و صنعتی استان و منطقه مغان کمک کند.

جهانگیرزاده به فعالیت جهاددانشگاهی در زمینه تولید بذر هیبریدی اشاره و خواستار اهتمام ویژه جهاددانشگاهی برای راه‌اندازی خط تولید این نوع بذر و همچنین خط تولید اسانس و عصاره گیری گیاهان دارویی در شهرستا‌های پارس آباد و بیله سوار شد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up