• شناسه خبر : 43798
  • تاریخ انتشار : 29 آذر 1399 - 10:40

بیست و هشتمین جشنواره تئاتر استانی اردبیل با انتخاب و معرفی آثار راه یافته به جشنواره سراسری تئاتر فجر به کار خود پایان داد.  آیین…

تئاتر
بیست و هشتمین جشنواره تئاتر استانی اردبیل با انتخاب و معرفی آثار راه یافته به جشنواره سراسری تئاتر فجر به کار خود پایان داد.

 آیین اختتامیه بیست و هشتمین جشنواره تئاتر استانی اردبیل، نمایش های «ستاره‌هایی به رنگ تاول» از شهرستان اردبیل و «آقای رئیس جمهور» از شهرستان پارس‌آباد مغان از سوی هیات داوران بیست و هشتمین دوره جشنواره تئاتر استانی اردبیل به عنوان اثرهای برگزیده به جشنواره سراسری فجر معرفی گردیدند.

نمایش «ستاره‌هایی به رنگ تاول» با نویسندگی و کارگردانی فاطمه عظیمی اثری در مورد بمباران شیمیایی سردشت و خاطرات دختری از خطه کردستان است و نمایش «آقای رئیس جمهور» با نویسندگی هلن خانزاده و کارگردانی یاشار منوچهری اثری در مورد زوجی فقیر است که با مطالعه قانون متوجه می‌شوند می‌توانند نامزد انتخابات ریاست جمهوری شوند تا تغییرات مد نظر خود را به اجرا بگذارند.

در بیست و هشتمین دوره از جشنواره تئاتر استانی اردبیل، با پایان یافتن مهلت ارسال آثار، تعداد ۱۸ اثر متقاضی حضور، که از شهرستانهای اردبیل، گرمی، پارس آباد و خلخال به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده بودند مورد بازبینی قرار گرفتند.

از تعداد ۱۸ اثر نمایشی ارسالی، ۷ نمایش با انتخاب هئیت بازبینی، راه یافتگان به بخش رقابتی بیست و هشتمین جشنواره تئاتر استانی اردبیل معرفی شدند

۱٫ سیمرغ، نوشته محمود مهدوی و به کارگردانی اکبر صادقی و کاری از گروه تئاتر فروغ اردبیل

۲٫ آقای رئیس جمهور، نوشته هلن خانزاده و به کارگردانی یاشار منوچهری و کاری از گروه تئاتر آران هنر پارس آباد

۳٫ دیدن این نمایش جرم نیست، نوشته کامران پورناجی و به کارگردانی حسن رهنماآذر و کاری از گروه تئاتر سایا اردبی

۴٫ اگه بارون نزنه، نوشته محسن طارمی و به کارگردانی گروهی، کاری از گروه تئاتر سایا اردبیل

۵٫ ستاره هایی به رنگ تاول، به نویسندگی و کارگردانی فاطمه عظیمی از اردبی

۶٫ بودن در کمال نبودن، به نویسندگی و کارگردانی مجید برجعلیزاده از خلخال

۷٫ پریشانی سوار بر باد تا بیکرانه ها، نوشته رضا آشفته و به کارگردانی محمدتقی خسروی از خلخال

این نمایش ها از تاریخ ۲۵ لغایت ۲۷ آذرماه ۹۹ مورد داوری قرار گرفتند و دو نمایش توسط داوران جشنواره انتخاب و به دبیرخانه جشنواره تئاتر فجر معرفی شدند.



دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up