• شناسه خبر : 43888
  • تاریخ انتشار : 29 آذر 1399 - 10:50

در این مطالعه خواص میوه‌ای بررسی شده است که مصرف روزانه آن شما را از مراجعه به دکتر بی‌نیاز می‌کند.

سیب

شاید تا به حال شنیده باشید با خوردن یک سیب خود را از رفتن به دکتر بی نیاز کنید. افزودن سیب به رژیم غذایی می‌تواند به بهبود جنبه‌های متفاوت سلامتی شما کمک کند.

در اینجا نگاه دقیق تری به این موضوع داریم که خوردن روزانه یک عدد سیب می‌تواند چه قدر به شما کمک می‌کند. سیب با مزایای زیادی همراه است که می‌تواند باعث بهبودی و ایجاد سلامت درازمدت شود.

سیب سرشار از مواد مغذی و معدنی است. یک سیب متوسط حدود ۹۵ کالری، ۲۵ گرم کربوهیدرات و ۴/۵ گرم فیبر است. این میوه مقوی ۹ درصد نیاز روزانه به ویتامینC، پنج درصد مس، ۴ درصد پتاسیم و ۳ درصد ویتامین K را برطرف می‌کند.

به طور خاص، ویتامین C به عنوان یک آنتی اکسیدان برای خنثی سازی ترکیبات مضر شناخته شده است و به عنوان رادیکال‌های آزاد عمل می‌کند تا شما را درمقابل بیماری ایمن می‌کند. سیب همچنین منبع خوبی از آنتی اکسیدان‌ها مانند کوئرستین، اسید کافئیک و اپی کاتچین است.

در مطالعه‌های زیادی اثبات شده است که سیب احتمال بیماری‌های قلبی مزمن را به خوبی کاهش می‌دهد. در یک بررسی حدود ۲۰ هزار بزرگسالی که روزانه مصرف میوه‌ها و سبزیجات بالایی داشتند تحت نظر قرار گرفتند و مشاهده شد افرادی که سیب را به صورت متعدد در ژریم غذایی خود قرار داده بودند از سکته در امان هستند.

این به دلیل وجود فلانوئید‌ها که به خوبی از بیماری‌های قلبی جلوگیری می‌کند است همچنین سیب سرشار از فیبر است که باعث کاهش فشار خون و کلسترول می‌شود.

این میوه یکی از مناسب‌ترین سلاح‌ها برای مبارزه با سرطان محسوب می‌شود و به دلیل داشتن فلانوئید‌ها و آنتی اکسیدان به شما برای مقابله با سرطان کمک می‌کند.

طبق یک بررسی، مصرف مقدار بیشتری سیب با کاهش خطر ابتلا به سرطان ریه همراه بود. مطالعه دیگری یافته‌های مشابهی را منعکس کرد و نشان داد که خوردن سیب بیشتر با کاهش خطر سرطان روده بزرگ مرتبط است. تحقیقات دیگر نشان می‌دهد که یک رژیم غذایی غنی از میوه‌ها و سبزیجات می‌تواند در برابر سرطان معده، روده بزرگ، ریه‌ها، حفره دهان و مری موثر باشد.

با این حال، تحقیقات بیشتری برای ارزیابی اثرات بالقوه ضد سرطانی سیب و تعیین اینکه آیا فاکتور‌های دیگری در آن دخیل هستند، لازم است. از دیگر مزایای این میوه جادویی می‌توان به کاهش وزن، بهبود سلامت استخوان ها، افزایش کارایی ذهن، مقابله با آسم و کاهش شانس ابتلا به دیابت نوع ۲ اشاره کرد.

باشگاه خبرنگاران جواندیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up