• شناسه خبر : 43939
  • تاریخ انتشار : 30 آذر 1399 - 11:12

ناصر عتباتی در مراسم افتتاح ساختمان جدید مرکز کارشناسان رسمی دادگستری اردبیل اظهار داشت: ما مجموعه کارشناسان رسمی دادگستری را همکار صدیق و پرتلاش خودمان…

ناصر عتباتی

ناصر عتباتی در مراسم افتتاح ساختمان جدید مرکز کارشناسان رسمی دادگستری اردبیل اظهار داشت: ما مجموعه کارشناسان رسمی دادگستری را همکار صدیق و پرتلاش خودمان می دانیم و با تعامل و همفکری سعی و تلاشمان بر این است تا کارها در حوزه کارشناسی به خوبی و بدون هیچ مشکلی به پیش برود.

وی به تأمین زمین برای احداث مجموعه های وابسته به نهاد قضایی اشاره کرد و گفت: امیدواریم با تأمین زمین ستاد دیه استان، انجمن حمایت از زندانیان و بنیاد تعاون از ساختمان مستقل و مناسب بهره مند شوند همان طوریکه مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان در این فضای جدید می توانند ارائه خدمات مطلوبی را انجام دهند.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل افزود: در کنار احداث مجتمع های قضایی و مجموعه ای مسکونی در دادگستری استان به دنبال سفر رئیس قوه قضائیه سعی شد تا با همفکری راه و شهرسازی زمین مورد نیاز برای احداث این مجموعه ها تأمین شده و وضعیت مطلوبی را در ارائه خدمات به جامعه هدف شاهد باشیم.

عتباتی در ادامه به کیفیت کار کارشناسان و بررسی دقیق پرونده ها تصریح کرد: با توجه به اینکه پرونده های قضایی از پیچیدگی و دشواری خاصی دارند، ضرورت دارد کارشناسان دادگستری با تخصص و تبحر در حوزه فعالیت خود اقدامات مناسبی را انجام دهند تا در سایه امر کارشناسی تصمیم گیری برای قضات در صدور آرا بهتر از گذشته باشد.

وی خاطر نشان کرد: هر چقدر کار در حوزه کارشناسی دقیق، علمی و تخصصی باشد به همان میزان صدور آرا به عدالت نزدیک و ثمره آن را در همه بخش ها شاهد خواهیم بود.

عتباتی از مشاوران به عنوان مجموعه امین نهاد قضایی یاد کرد و ادامه داد: براساس نظر کارشناسی قضات ما تصمیم گیری می کنند و چه بهتر است قضات ما با سعه صدر و تخصص و تبحر به دور از نگاه گرایشی به سمت و سوی خاص نظرات خود را اعلام کنند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up