• شناسه خبر : 44019
  • تاریخ انتشار : 01 دی 1399 - 01:13

سردار اسماعیلی  تعداد مشترکان گاز طبیعی استان را بیش از ۵۰۰ هزار مورد ذکر کرد و گفت: از این تعداد، ۳۶۸ هزار و ۶۰۰ مشترک…

گاز

سردار اسماعیلی  تعداد مشترکان گاز طبیعی استان را بیش از ۵۰۰ هزار مورد ذکر کرد و گفت: از این تعداد، ۳۶۸ هزار و ۶۰۰ مشترک شهری و ۱۳۳ هزار و ۴۲۶ مشترک نیز روستایی هستند.

وی اظهارکرد: در سال ۱۳۹۲ و در آخرین ایام کار دولت دهم، ۴۰۰ روستای استان به شبکه گازرسانی کشور متصل شده بود که تنها ۵۶ درصد از خانوار روستایی را پوشش می داد ولی در دوره خدمت دولت تدبیر و امید، ۹۵۰ روستا گازرسانی شده و میزان بهره‌مندی خانوارهای روستایی به ۹۵ درصد رسید.

مدیرعامل شرکت گاز استان اردبیل اضافه کرد: با گازرسانی به بقیه روستاهای بالای ۲۰ خانوار ، تا یک سال آینده اردبیل به استانی سبز در زمینه گازرسانی تبدیل می‌شود.

وی همچنین افزود: طی سال‌های فعالیت دولت تدبیر و امید، پروژه‌های گازرسانی به روستاهای بالای ۲۰ خانوار و واحدهای صنعتی به سرعت انجام شده به طوری که صدها روستا و واحد صنعتی از سال ۹۲ تاکنون به شبکه گازرسانی کشور متصل شده‌اند و این امر علاوه بر آغاز مهاجرت معکوس، زمینه ساز شکوفایی اقتصادی منطقه را نیز فراهم کرده است.

اسماعیلی ضریب نفوذ گازرسانی در مناطق شهری را ۱۰۰ درصد و در مناطق روستایی این استان را ۹۵ درصد ذکر کرد و افزود: استان اردبیل در حوزه گردشگری، صنعتی و کشاورزی طی سال‌های اخیر در مسیر توسعه قرار گرفته و نیاز انرژی نیز در حال افزایش است و بر این اساس، شرکت گاز نیز خدمات خود را برنامه‌ریزی کرده است.

وی با اشاره به بهره‌مندی یک هزار و ۴۸۰ واحد صنعتی عمده و جزو استان اردبیل از گاز طبیعی اظهارکرد: گازرسانی به واحدهای صنعتی در دوره خدمت دولت تدبیر و امید با رشد بیش از ۵۰ درصدی، افزایش چشمگیری داشته به طوری که ۵۰۴ واحد صنعتی از سال ۹۲ تاکنون گازرسانی شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان اردبیل بیشترین نیاز به انرژی را مربوط به بخش کشاورزی و صنعتی عنوان کرد و گازرسانی به صنایع را در راستای محرومیت‌زدایی و توسعه صنعتی و اشتغال‌زایی از مهم‌ترین اقدامات دولت یازدهم و دوازدهم ذکر کرد.

وی در ادامه با اشاره به شروع فصل سرما و افزایش مخاطرات احتمالی استفاده از وسایل گازسوز در اماکن دربسته، با تاکید بر رعایت نکات ایمنی هنگام استفاده از وسایل گازسوز گفت: همیشه با شروع فصل سرد سال و افزایش مصرف گاز طبیعی، متاسفانه حوادث دلخراش گازگرفتگی هم اتفاق می‌افتد.

اسماعیلی، مشترکان و مصرف‌کنندگان گاز طبیعی را به رعایت نکات ایمنی توصیه کرد و گفت: آموزش موارد ایمنی و اصلاح الگوی مصرف رویکرد شرکت گاز در این زمینه است و با برنامه‌ریزی انجام شده، آموزش به شهروندان از مبادی مختلف ارائه می‌شوددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up