• شناسه خبر : 44036
  • تاریخ انتشار : 01 دی 1399 - 09:16

روند ازدواج در استان اردبیل نسبت به سال گذشته ۵.۳ درصد افزایش یافته است.

ازدواج

 

روند ازدواج در ۸ ماهه امسال نسبت به زمان مشابه سال گذشته ۵٫۳ درصد افزایش داشته است که در۸ ماهه امسال ۷هزار و ۷۹۱ مورد ازدواج در استان رقم خورده که به طور روزانه حدود ۳۲ ازدواج و در هر ساعت حدود یک ازدواج است.

نرخ عمومی ازدواج در استان حدود ۸ است که به ازای هر هزار نفر جمعیت حدود ۸ ازدواج در استان اردبیل صورت گرفته است و میانگین سنی ازدواج برای زوج ۲۹٫۷ و برای زوجه ۲۳٫۷ بوده است.

آیهان و ال آی بیشترین فراوانی نام در اردبیل

براساس گزارش ثبت احوال استان اردبیل بیشتری فراوانی نام پسر در هشت ماهه امسال در استان آیهان با۲۳۳ مورد و دربین نوزادان دختر ال آی ۱۳۸ مورده بوده است و در بین پسران بعد از آیهان امیرعلی و ابولفضل و علی اصغر و علیسان و در بین دختران نیز بعد از ال آی، آوا و زهرا و آنیا و نفس بیشترین فراوانی نام را در ۹۹ دارد.

جمعیت استان اردبیل به یک میلیون ۳۲۵ هزارو ۲۶۹ نفر رسید

براساس آمار ثبت احوال استان اردبیل آمار جمعیت استان اردبیل به یک میلیون ۳۲۵ هزار و۲۶۹ نفر رسیده است که ۶۸ درصد شهری و ۳۲ درصد روستایی است.

مدیر ثبت و احوال استان اردبیل نیز امروز در نشستی با خبرنگاران اظهار داشت: میزان فوتی‌ها در استان اردبیل در ۸ ماهه امسال ۶۳۱۰ نفر بوده است که نسبت به سال گذشته ۳۶ درصد افزایش یافته است.

رسولی با بیان اینکه براساس آمار ارائه شده در روز ۲۵ نفر در اردبیل فوت می‌شوند، افزود: این امر نسبت به سال گذشته افزایش یافته است که به ازای هر ۱۰۰ فوتی زنان، ۱۲۵ فوتی مردان را شاهد هستیم.

وی بیان کرد: آمار ولادت در ۸ ماهه امسال نیز ۱۲ هزار و ۵۳ مورد بوده است که نسبت به سال گذشته ۸٫۹ درصد کاهش یافته است و به نوعی هر روز ۴۹ مورد ولادت در استان اردبیل وجود دارد.

مدیر ثبت و احوال استان اردبیل با بیان اینکه در کنار کاهش زاد و ولد جمعیت سالمندی این استان نیز در حال افزایش است گفت: پیش‌بینی شده تا ۲۰ سال آینده آمار سالمندان استان از حدود ۱۰۰ هزار نفر کنونی به ۳۵۰ هزار نفر برسد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up