• شناسه خبر : 44144
  • تاریخ انتشار : 02 دی 1399 - 09:22

نقشه‌های همدیدی نشانگر نزدیک شدن یک سردچال قطبی از فراز پهنه آبی دریای سیاه ، فلات آناتولی و منطقه قفقاز به مرز شمال‌غرب ایران است…

آلودگی هوا

نقشه‌های همدیدی نشانگر نزدیک شدن یک سردچال قطبی از فراز پهنه آبی دریای سیاه ، فلات آناتولی و منطقه قفقاز به مرز شمال‌غرب ایران است که پیشانی آن از ساعات اولیه روز چهارشنبه از نوار شمالی این منطقه وارد کشورمان می‌شود.

این سردچال که سرمای زیادی را همراه دارد ضمن کاستن از دمای هوا به میزان چشمگیر سبب وزش شدید باد و آغاز برف و باران در شمال‌غرب و کرانه‌های جنوبی خزر تا اواخر وقت جمعه خواهد شد.

ناپایداری ناشی از این توده هوای سرد در منطقه اردبیل از ظهر چهارشنبه ابتدا به شکل باران آغاز و رفته رفته با عمیق‌تر شدن موج و افزایش برودت هوا به برف تبدیل خواهد شد.

اوج بارش این موج ناپایدار برای تمام نقاط استان اردبیل پنجشنبه و جمعه انتظار می‌رود و احتمال اینکه چشم ساکنان جلگه گرمسیر مغان نیز بویژه طی روز جمعه به ریزش اولین برف فصول سرد امسال روشن شود، زیاد است.

مدیرکل مدیریت بحران استان اردبیل با استناد به اطلاعیه سطح زرد هواشناسی از ساکنان این استان خواست موارد احتیاط و ایمنی شامل پرهیز از سفرهای غیرضروری و استفاده از زنجیرچرخ و همراه داشتن تجهیزات کامل زمستانی در صورت ضرورت سفر، ریختن ضد یخ به خودروها و ماشین آلات، بازبینی دمای مکانهای حساس به سرما و آمادگی شهرداری‌ها و راهدارخانه‌ها برای نمک‌پاشی و برفروبی گذرگاههای درون و برون شهری این استان را رعایت کنند.

اردبیل به خاطر موقعیت خاص جغرافیایی هوای بسیار متغیر دارد. از ابتدای فصول سرد امسال تاکنون چهار موج برف و کولاک قابل توجه طی آذر ماه این منطقه را زیر تاثیر قرار داده است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up