• شناسه خبر : 44333
  • تاریخ انتشار : 04 دی 1399 - 11:32

حمید لطف‌اللهیان صبح امروز در جلسه بررسی وضعیت حمل و نقل شهری اردبیل اظهار داشت: طرح نوسازی و گسترش ناوگان حمل و نقل عمومی در…

حمید لطف اللهیان

حمید لطف‌اللهیان صبح امروز در جلسه بررسی وضعیت حمل و نقل شهری اردبیل اظهار داشت: طرح نوسازی و گسترش ناوگان حمل و نقل عمومی در اردبیل اجرا می‌شود که به همین منظور بازگشت  ۵۰ درصد اتوبوس‌های فرسوده شهر به چرخه خدمات رسانی محقق شده است.

شهردار اردبیل از تصویب نوسازی ۷۵ دستگاه از اتوبوس‌های شهری در راستای کاهش آلایندگی‌ها و همچنین ارائه خدمات بهتر به شهروندان خبر داد و بیان کرد: با تلاش های انجام شده قرار است ۵۰ درصد از اتوبوس‌های سطح شهر اردبیل به تعداد ۷۵ دستگاه با استفاده از ظرفیت منابع دولتی در قالب تسهیلات ۶۰ میلیارد تومانی که از سوی صندوق کارآفرینی  به این امر تخصیص یافته نوسازی شده و مجددا ًبه چرخه خدمات رسانی بازگردد.

وی با بیان اینکه بخشی از اتوبوس‌های اردبیل تحت مالکیت شهرداری و بخشی دیگر  تحت تملک بخش خصوصی است، افزود: در طرح نوسازی اتوبوس‌ها هم اتوبوس‌های بخش خصوصی و هم شهرداری با تشخیص کارشناسان و بر اساس اولویت بهسازی خواهند شد.

لطف‌اللهیان بیان کرد: نقش مدیریت جامع شهری در پیشرفت منطقه و به دست آوردن رفاه شهروندی اولویت اساسی است و در این زمینه باید با دید کارشناسانه و جامع برای توسعه فرهنگی شهر و بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود استفاده شود.

وی اظهار کرد: توسعه شهر اردبیل از حرکت بازنمی‌ایستد و باید به صورت اصولی پروژه‌ها را توسعه بخشیده و اجرای آن‌ها را با سرعت مطلوبی ادامه دهیم که در این زمینه علی‌رغم این که عملیات اجرایی پروژه‌ها با محدودیت مواجه است اما برودت هوا سبب توقف اجرای آن‌ها نمی‌شود.

شهردار اردبیل از ساماندهی پسماند شهر اردبیل و ورود آن به مرحله اجرایی خبر داد و تصریح کرد: ۴ پروژه تقاطع غیرهمسطح با تزریق ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار در حال اجراست و احداث پارک استاندارد در پیله‌سحران را در دستور کار قرار داده‌ایم و نیز با اتمام پروژه پل قدس اردبیل وارد گام دوم توسعه شهری اردبیل خواهیم شد.

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up