• شناسه خبر : 44341
  • تاریخ انتشار : 04 دی 1399 - 01:30

حسین افسانه گفت: ۶۰ میلیارد تومان منابع با نرخ ۴ درصد برای این بازسازی اتوبوس های اردبیل در نظر گرفته شده تا هر دستگاه اتوبوس بتواند از این منابع استفاده کرده تا عملیات نوسازی و بهسازی انجام شود.

حسین افسانه

به گزارش شهرخوان؛ رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر اردبیل گفت: در کنار فعالیت سازمان حمل و نقل بار و مسافر شایسته است با یک مدیریت مستقل برنامه بازسازی و نوسازی ۷۵ دستگاه اتوبوس در شهر اردبیل مستقل و دقیق مدیریت شود.

حسین افسانه در جلسه رسمی شورای شهر اردبیل اظهار کرد: پرداخت تسهیلات از سوی صندوق کارآفرینی امید و موافقت سازمان برنامه و بودجه در بازپرداخت این منابع فرصت خوبی را برای شهرهای با منابع درآمدی کم نظیر اردبیل فراهم کرده تا بتواند اتوبوس‌های شهری را بهسازی و نوسازی کند.

وی به عمر بالای ناوگان حمل و نقل عمومی در اردبیل به ویژه اتوبوس‌ها اشاره و خاطرنشان کرد: ۶۰ میلیارد تومان منابع با نرخ ۴ درصد برای این کار در نظر گرفته شده تا هر دستگاه اتوبوس بتواند از این منابع استفاده کرده تا عملیات نوسازی و بهسازی انجام شود.

باید از افراد کاربلد برای بازسازی اتوبوس ها استفاده کنیم

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر اردبیل مدیریت ضعیف سازمان حمل و نقل بار و مسافر را یادآور شد و بیان کرد: ما باید از تجربه افراد متخصص و کاربلد در این حوزه استفاده کنیم چرا که کارگاه فنی این سازمان توان بازسازی این تعداد اتوبوس را ندارد و شایسته است از ظرفیت بخش خصوصی و متخصصان در حوزه فنی و مکانیک استفاده کرده تا این روند سرعت بگیرد.

اتوبوس شهری

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر اردبیل ادامه داد: این عملیات نوسازی باید منطبق بر شرایط استاندارد ملی انجام شود که به راحتی می‌توان از ظرفیت کارخانه اتوبوس‌سازی در اردبیل استفاده کرده و با یک مدیریت مستقل در این زمینه کارها را به پیش برد.

وی گفت: با انتخاب تیمی مجرب به راحتی می‌توان نسبت به جذب این اعتبار و انجام مراحل بازسازی اتوبوس‌ها اقدام کرده تا مردم به راحتی از این ناوگان استفاده کنند.

عضو شورای شهر اردبیل به تفریغ بودجه ۹۷ شهرداری اشاره کرد و افزود: ما با حساسیت این موضوع را با همکاری معاونین و کارشناسان شهرداری در حوزه مالی و حسابرسی مورد توجه قرار دادیم تا تطبیق آماری تفریغ با دفاتر تراز معین و کل انجام شود.

حسین افسانه تصریح کرد: در تفریغ بودجه سهم اعتبارات جاری ۶۶ میلیارد تومان و عمرانی ۱۶۹ میلیارد تومان و خدمات شهری ۷۴ میلیارد تومان ثبت شده بود که با رقم دفتر معین عینا مطابقت داشت که گزارش تفریغ برای مراجع ذیصلاح با تائید اعضای شورای شهر ارسال شد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up