• شناسه خبر : 44351
  • تاریخ انتشار : 04 دی 1399 - 02:37

صدیف بدری اظهار داشت: شرکت‌های فنی و مهندسی ایرانی با توجه به توان بالا و تجربه مناسب آماده حضور در بازسازی مناطق آسیب دیده از…

صدیف بدری

صدیف بدری اظهار داشت: شرکت‌های فنی و مهندسی ایرانی با توجه به توان بالا و تجربه مناسب آماده حضور در بازسازی مناطق آسیب دیده از جنگ قره‌باغ در جمهوری آذربایجان هستند.

 وی افزود: دستگاه دیپلماسی کشور باید این فرصت را برای شرکت‌های توانمند ایرانی در بازسازی قره‌باغ فراهم کند تا مهندسان ایرانی در بخش‌های صنعت ، معدن ، کشاورزی و تأمین مصالح و خدمات فنی تجربیات خود را در اختیار جمهوری آذربایجان قرار دهند.

بدری با بیان اینکه قره‌باغ به فرموده مقام رهبری خاک اسلام است و برای حمایت همه‌جانبه از آن آماده حمایت و مشارکت هستیم، اظهارکرد: ما دارای اشتراک مذهبی، فرهنگی و زبانی بیشتری با جمهوری آذربایجان هستیم و علاوه بر اینکه در حل مناقشه قره‌باغ موضع ایران مشخص بود در حال حاضر هم موضع ما در بازسازی مناطق آزاد شده حمایت و پشتیبانی است.

 رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل گفت: بخش‌های مختلف کشور چندین ماه است بازیچه بدبینی نسبت به انتخاب مجدد ترامپ بود و گویا چندین ماه نیز قرار است معطل خوشبینی نسبت به انتخاب بایدن شود.

بدری اظهار کرد: مذاکره با سایر دولت‌ها براساس منافع ملی جای خود را دارد و هیچ عقل سلیمی منکر آن نیست و وظیفه ذاتی دستگاه دیپلماسی کشور نیز همین است؛ خواسته ما پایان دادن به دیپلماسی نگاه و انتظار است؛ چرا که درست نیست که هست و نیست و سرنوشت مردم را معلول فرایندهایی کنیم که از دخل و تصرف ما خارج است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up