• شناسه خبر : 44355
  • تاریخ انتشار : 04 دی 1399 - 02:10

اکبر بهنامجو  اظهار داشت: در حال حاضر ۲۵ نفر در نقاهتگاه‌ها هستند و هفت هزار بسته معیشتی و ۲۰۰ هزار بسته بهداشتی در جریان اجرای…

اکبر بهنام جو

اکبر بهنامجو  اظهار داشت: در حال حاضر ۲۵ نفر در نقاهتگاه‌ها هستند و هفت هزار بسته معیشتی و ۲۰۰ هزار بسته بهداشتی در جریان اجرای این طرح توزیع شده است.

وی از انجام ۱۱ هزار تست سریع و  pcr در مرکز استان و شهرستان‌ها خبر داد و گفت: در شهرستان خلخال هم به غیر از این،  ۲ هزار و ۵۰۰ تست کرونا انجام شده است.

استاندار اردبیل  با بیان اینکه با تلاش بسیجیان،کادر درمان و رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم ، شاهد کاهش بستری‌ها در بیمارستان ها هستیم، گفت: در حال حاضر نزدیک به ۲۹۰ نفر در بیمارستان‌ها بستری هستند و به تبع شاهد پایین آمدن تلفات نیز هستیم.

بهنامجو اظهار امیدواری کرد با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی از سوی مردم در هفته‌های آتی شاهد زرد شدن وضعیت نارنجی برخی شهرهای استان باشیم.

وی با اشاره به فرا رسیدن ایام فاطمیه و سالگرد شهادت سپهبد قاسم سلیمانی گفت: امید می‌رود با زرد شدن وضعیت شهرستان‌ها تا این زمان مردم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی  بتوانند در این ۲ مراسم شرکت کنند.

استاندار اردبیل افزود: شیوه زندگی کنونی به گونه‌ای است که افراد جامعه را ناخودآگاه به نشستن، سکون و پرهیز از فعالیت‌های بدنی سوق می‌دهد و ادامه این روند هزینه‌های فراوانی متوجه سلامت جامعه می‌کند.

وی بیان کرد: به لحاظ همه‌گیری کرونا در زمان کنونی بسیاری از خانواده‌ها به خانه‌نشینی وادار شده‌اند و این موضوع نیز ضروت تامین زمینه لازم برای انجام ورزش و حرکات بدنی در منازل را دوچندان کرده است.

بهنامجو ادارات را یکی از مراکزی دانست که مدیران آنها با برنامه‌ریزی مناسب می‌توانند نسبت به انجام حرکات ملایم بدنی کارمندان در ساعاتی خارج از وقت اداری اقدام نمایند و به نوعی با تعیین تشویق‌هایی، کارکنان را به این امر سوق دهند.

وی با اشاره به اینکه کارهای خوبی برای تامین مکان‌هایی جهت انجام ورزش‌های همگانی طی چند سال اخیر در استان انجام شده، افزود: مکان‌هایی مانند دریاچه تفریحی شورابیل در اردبیل با زیرپوشش قرار دادن درصدی از جمعیت این شهر به عنوان نمادی برای چنین فعالیت‌های ورزشی محسوب می‌شود و برای جا انداختن این فرهنگ در جامعه نیاز به کارهای فرهنگی و عملی زیادی است.

استاندار اردبیل در بخش دیگری از سخنانش وجود جاذبه‌ها و ظرفیت‌های سیاحتی و طبیعت‌گردی در استان را به عنوان قابلیت مناسب برای کشاندن مردم به طبیعت برای کمک به سلامت افراد دانست.

وی افزود: در کنار افرادی که به شکل حرفه‌ای به انجام بعضی از فعالیت‌های ورزشی مانند کوهنوردی و قایقرانی می‌پردازند، می‌توان با ایجاد امکانات و تپه‌های کم‌شیب در کنار مراکز تفریحی و طبیعت‌گردی خانواده‌ها و افراد عادی را نیز به انجام فعالیت‌های ملایم کوهپیمایی تشویق کرد.

بهنامجو همچنین از مدیران ذیربط خواست تا با توجه به محدودیت انجام عملیات ساختمانی در کوتاه‌ترین زمان ممکن در تابستان با تهیه نقشه و تامین مصالح مناسب نسبت به ساخت پناهگاه و جان‌پناه ضلع جنوبی کوه سبلان اقدام شود.

وی بیان کرد: ایجاد مسیر صعود جدید ازطریق ضلع جنوبی در منطقه آلوارس به سبلان هیچ لطمه‌ای به رونق فعالیت‌های کوهنوردی در مشگین‌شهر و صعود از ضلع شمال‌شرقی آن نمی‌زند چرا که مشگین‌شهربا جاذبه‌ها و ویژگی‌های طبیعی منحصر بفرد همواره به عنوان منطقه مهم پذیرش کوهنوردان و گردشگران باقی خواهد ماند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up