• شناسه خبر : 44363
  • تاریخ انتشار : 04 دی 1399 - 03:46

عزت اله ضربی ظهر ۴ آذر در جلسه کارگروه تخصصی امداد و نجات و آموزش همگانی با بیان اینکه در طرح امداد و نجات زمستانی،…

هلال احمر
عزت اله ضربی ظهر ۴ آذر در جلسه کارگروه تخصصی امداد و نجات و آموزش همگانی با بیان اینکه در طرح امداد و نجات زمستانی، هر عضو کارگروه امداد و نجات استان کارها و ماموریت های خود را انجام می دهند، تصریح کرد: جمعیت هلال احمر استان اردبیل از ۲۰ آذر تا ۲۰ اسفند با همه توان در آمادگی کامل به سر می برد و آماده خدمات رسانی است.
سرپرست جمعیت هلال احمر استان اردبیل افزود: در این طرح جمعیت هلال احمر استان اردبیل با ۱۴ پایگاه ثابت و موقت و حدود ۳۰۰ نفر مشارکت داشته و ۶ هزار و ۶ نفر/ روز مشارکت خواهند داشت.
ضربی اظهار کرد: ۴۵ دستگاه خودروی امدادی و پشتیبانی آماده عملیات امداد و نجات بوده و سامانه ۱۱۲ به صورت شبانه روزی آماده دریافت اطلاعات برای امدادرسانی است.
این مسئول با اشاره به اینکه همه ما یک هدف را دنبال می کنیم و تلاش همه ما کمک به انسان ها است، ادامه داد: باید قبل از وقوع هر بحرانی اطلاعات و آمار روستاها و مناطق شهری را داشته باشیم تا در مواقع حادثه بر اساس اطلاعات به حادثه دیدگان خدمات رسانی کنیم.
فرهاد عبدالعلی پور مدیرکل مدیریت بحران استانداری اردبیل هم با بیان اینکه مدیریت بحران کار جمعی است، اضافه کرد: در استان اردبیل همه پای کار هستند.
عبدالعلی پور با بیان اینکه مهمترین کار در بحران ها، آموزش است تا در مواقع بحرانی بر اساس آموزش ها عمل کنیم، ادامه داد: باید هر لحظه آماده باشیم تا اگر حادثه ای رخ دهد بتوانیم به بهترین شکل ممکن امدادرسانی کنیم.
وی اظهار کرد: بحران کار یک روزه نیست و نمی توان بحران را یک روزه جمع کرد بلکه باید در بحران صبور بوده و با خونسردی امدادرسانی کرد.

لازم به ذکر است که در این جلسه مقرر گردید در زمینه اسکان اضطراری برای برف و کولاک اعضای کارگروه نسبت به توجیه سازمان ها یا ادارات شهرستانی اقدامات لازم را انجام داده و مدیریت بحران هماهنگی های لازم را در زمینه اقدامات اسکان های اضطراری با رعایت پروتکل های بهداشتی به فرمانداران ابلاغ کند و جمعیت هلال احمر استان اردبیل آمادگی خود را در زمینه ارائه آموزش امداد و کمک های اولیه برای تمامی ادارات و سازمان های نظامی و انتظامی اعلام کرددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up