• شناسه خبر : 44455
  • تاریخ انتشار : 05 دی 1399 - 12:39

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل از صدور دستورات لازم قضائی به درخواست‌های مددجویان خبر داد و گفت: ۲۵ تن از زندانیان جرائم غیرغمد فی المجلس از زندان اردبیل آزاد شدند.

زندان

 

عبدلله طباطبایی با حضور در زندان مرکزی اردبیل اظهار داشت: با حضور در زندان مرکزی اردبیل با جمع کثیری از زندانیان دیدار چهره به چهره داشتیم که تقاضاهای قضائی مددجویان را شنیده و پس از بررسی پرونده ‌هایشان از طریق مرخصی منجر به پایان حبس، تعداد ۲۵ تن از زندانیان فی المجلس از زندان آزاد شدند.

وی افزود: تلاش دادگستری استان این است با پایش دقیق زندانیان، کسانی را که برای جامعه خطری ندارند و یا دارای شاکی خصوصی نیستند از طریق استفاده از تاسیسات حقوقی از مجرای قانونی در این ایام سخت کرونایی که سرپرستی خانواده ‌ها و تامین معیشت آنها امری بسیار مهم است به آغوش خانواده ‌هایشان باز گردانیم.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل به مردم اطمینان خاطر داد و بیان کرد: مردم مطمئن باشند کسانی که دارای جرائم خطرناک بوده و برای جامعه آسیب ‌زا هستند، نه قانون و نه مقامات قضائی هیچ تخفیفی برای این گونه افراد قائل نمی‌ شوند.

طباطبایی تصریح کرد: در این پایش قضائی و بررسی مجدد پرونده ‌های زندانیان ، میزان اصلاح پذیری فرد و تأییدیه مقامات زندان مدنظر است.

مدیرکل زندان ‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان که دادستان عمومی و انقلاب اردبیل را همراه می ‌کرد با تقدیر از حضور مستمر دادستان و معاونین وی در زندان گفت: این بازدیدها در راستای کاهش جمعیت کیفری زندان‌ ها و پایش قضایی زندانیان بوده و در تداوم اجرای دستورالعمل ریاست معزز قوه قضاییه می ‌باشد.

این بازدید در راستای پایش قضایی زندانیان، شامگاه امروز پنج شنبه چهارم دی ماه با حضور سید عبدالله طباطبایی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل به همراه معاونین خویش، دادیار ناظر زندان و قضات اجرای احکام دادسرای عمومی و انقلاب انجام شد که گفتنی است این پنجمین مرحله از پایش قضایی زندانیان در زندان مرکزی اردبیل با حضور مقامات ارشد قضایی استان بود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up