• شناسه خبر : 44477
  • تاریخ انتشار : 05 دی 1399 - 02:05

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل گفت: هرگونه پرداخت هزینه به کانال‌ های تلگرامی از سوی دستگاه‌ های دولتی و عمومی ممنوع بوده و جرم است.

تلگرام

 

سید عبدالله طباطبایی در جمع خبرنگاران با اشاره به ممنوعیت استفاده از پیام ‌رسان ‌های خارجی در دستگاه‌ های حاکمیتی و دولتی اظهار داشت: براساس قوانین و مقررات کشور و مصوبات شورای عالی فضای مجازی هرگونه استفاده از شبکه ‌های اجتماعی خارجی به‌ خصوص تلگرام، ممنوع بوده و در برخی از موارد جرم محسوب می‌ شود.

وی افزود: بر این اساس حمایت از تولید و انتشار محتوا در شبکه ‌های اجتماعی خارجی و به ‌خصوص تلگرام با توجه به ممنوعیت استفاده از آنان توسط دستگاه‌ های اجرایی حاکمیتی، دولتی، دانشگاه ‌ها و مدارس ممنوع و غیرقانونی است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل بیان کرد: براساس قانون مطبوعات، هرگونه فعالیت رسانه ای باید براساس قوانین و مقررات و با اخذ مجوزهای لازم انجام شود.

طباطبایی تصریح کرد: ارشاد اسلامی و دستگاه ‌های نظارتی باید نظارت کافی بر فعالیت ‌ها و اقدامات رسانه ‌ای داشته باشند.

وی افزود: هرگونه خبر و محتوا در بستر فضای مجازی باید تابع قوانین جمهوری اسلامی بوده و قطعا با تولیداتی که باعث ایجاد تشویش اذهان عمومی و یا تولیدات نامتعارف شود به شدت برخورد خواهد شد.

باید با دقت نظر و حساسیت مسائل مربوط به فضای مجازی ساماندهی شود

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل به اهمیت بهره ‌مندی از فضای مجازی نیز تاکید کرد و گفت: تاکیدات مقام معظم رهبری درباره ساماندهی فضای مجازی نشان از اهمیت فضای مجازی است و باید با دقت ‌نظر و حساسیت مسائل مربوط به آن پیگیری و ساماندهی شود.

طباطبایی بیان کرد: به طور قطع دشمنان نیز برنامه ‌ریزی ‌هایی برای استفاده از این فضا در جهت ضربه زدن به اعتقادات و فرهنگ جامعه دارند که حتما باید برنامه مناسبی برای تولیدات محتوایی مناسب جهت مقابله با جنگ نرم دشمنان داشته باشیم.

وی افزود: چنانچه عده ‌ای با ایجاد کانال در شبکه های غیرقانونی قصد فشار بر مدیران، رانت خواری و به هم زدن آرامش روانی شهروندان را داشته باشند دستگاه قضایی ورود خواهد کرد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up