• شناسه خبر : 44484
  • تاریخ انتشار : 05 دی 1399 - 03:57

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل گفت: قانون حمایت از شهرک‌ های صنعتی دولتی و خصوصی نیازمند بازنگری است.

شهرک صنعتی

 

 

ارژنگ عزیزی در نشست بخش خصوصی استان با نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: قانون حمایت از شهرک ‌های صنعتی دولتی و خصوصی نیازمند بازنگری است.

وی با بیان اینکه باید از بخش خصوصی حمایت بیشتری شود، افزود: از آنجایی که سرمایه‌ گذاران در شهرک صنعتی دولتی از مالیات معاف هستند اما شهرک ‌های صنعتی خصوصی از این مزیت بی ‌بهره هستند، لازم است در این زمینه بازنگری شده و بخش خصوصی نیز از معافیت و حمایت ‌های ویژه بهره مند شوند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل به صدور مجوز برای راه ‌اندازی ۶ شهرک صنعتی خصوصی در استان اشاره کرد و گفت: سرمایه‌ گذاران شهرک ‌های صنعتی خصوصی نیز همانند شهرک صنعتی ‌های دولتی باید از مزایای تغییر کاربری، واگذاری اراضی دولتی در شهرک ‌های صنعتی و معافیت از مالیات بهره ‌مند شوند.

عزیزی با اذعان به مشکلات پیش روی سرمایه ‌گذاران در صدور مجوزهای خارج از شهرک ‌های صنعتی تصریح کرد: با راه ‌اندازی پنجره واحد سرمایه ‌گذاری سعی کردیم تا این رویه را به حداقل برسانیم و حتی برای برخی از سرمایه ‌گذاران افرادی معرفی شدند تا مراحل اخذ مجوز انجام ‌شده و در این مسیر مانعی به وجود نیاید.

وی همچنین خواستار اختصاص خط اعتباری ویژه برای استان ‌های کم برخوردار در قانون بودجه شد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up