• شناسه خبر : 44501
  • تاریخ انتشار : 05 دی 1399 - 03:45

شهید سرهنگ خلبان محمدرضا رحمانی از خلبانان زبده و باتجربه نیروی هوایی ارتش بود که با روحیه جهادی و با انجام صدها مرحله پرواز در ماموریت ‌های مختلف کارنامه درخشانی از خود به یادگار گذاشته است.

سبلان

امروز سالگرد شهادت خلبان محمدرضا رحمانی از خلبانان نیروی هوایی پایگاه شهید فکوری تبریز است.

یک فروند هواپیمای غیر مسافربری در حوالی قله بابا مقصود کوه سبلان در شهرستان اردبیل سقوط کرد این عنوان خبری بود که سال گذشته مدیر عامل جمعیت هلال احمر اردبیل رامین معبودی عنوان کرد.

منابع خبری و شاهدان عینی می ‌گفتند احتمال برخورد هواپیمای جنگنده با کوه وجود دارد که این خبر بعداز پیدا شدن لاشه توسط جانشین قرارگاه عملیاتی شمال غرب نزاجا نیز تایید شد و افزود: متاسفانه هواپیما محکم به ارتفاعات برخورد کرده و اجکت خلبان کامل انجام نشده و خلبان به شهادت رسیده است.

لاشه هواپیما توسط سرنشینان بالگرد ارتش در منطقه دامنه قله بابا مقصود از قله ‌های کوه سبلان مشاهده شده و بالگرد هلال احمر و سایر نیروهای امدادی به منطقه اعزام شدند.

سال گذشته روز چهارشنبه ۴ دی ماه یک فروند جنگنده میگ ۲۹ ارتش در حین انجام ماموریت در ارتفاعات سبلان دچار سانحه شد.

در این سانحه به دلیل شرایط بد جوی و با وجود اعزام تیم ‌های مختلف جستجوگر پس از ۳ روز جستجو در کوه سبلان در مورخه ۶ دی ماه شناسایی محل سقوط جنگنده و یافتن اطلاعات از وضعیت خلبان به سختی انجام شد و پیکر مطهر سرهنگ «محمدرضا رحمانی» که در اثر سقوط هواپیما جنگنده به فیض شهادت نائل شده بود، پیدا شد و سرانجام شهادت سرهنگ خلبان محمدرضا رحمانی محرز شد.

شهید رحمانی از خلبانان زبده و باتجربه نیروی هوایی ارتش بود که با روحیه جهادی و با انجام صدها مرحله پرواز در ماموریت ‌های مختلف کارنامه درخشانی از خود به یادگار گذاشته است.

این خلبان شجاع در سال ۱۳۷۳ به استخدام نیروی هوایی ارتش در آمد و دوره ‌های مقدماتی و تکمیلی خلبانی خود را زیر نظر خلبانان خبره ارتش طی کرد.

وی پس از پایان دوره خلبانی به عنوان خلبان جنگنده اف ۵ در نیروی هوایی مشغول به انجام وظیفه در حراست از آسمان ایران اسلامی شد و پس از آن با طی دوره خلبانی هواپیمای میگ ۲۹، خدمت صادقانه خود را با این جنگنده در پایگاه شهید فکوری تبریز ادامه داد.

ارتش جمهوری اسلامی ایران طی اطلاعیه در ۴ دی ماه خبر درگذشت خلبان نیروی هوای را تایید کرد و صبح روز ۷ دی ماه آئین وداع با پیکر شهید رحمانی در تبریز برگزار و برای دفن به شهر ری منتقل شد.

لازم به ذکر است این خلبان شهید دارای یک فرزند پسر است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up