• شناسه خبر : 44509
  • تاریخ انتشار : 05 دی 1399 - 09:50

برای جذب کلسیم بیشتر در بدن باید به مقدار لازم ویتامین دی مصرف کنیم و رژیم غذایی خود را متناسب کنیم و از مواد غذایی کلسیم دار استفاده کنیم.

سلامتی بدن

هنگامی که آزمایشات پزشکی، کمبود کلسیم را نشان میدهد باید به این فکر کنیم که آیا ما غذاهای غنی شده از کلسیم را کمتر مصرف می کنیم، از یک اختلال رنج میبریم، یا این مشکل به خاطر چگونگی جذب ماده معدنی در بدن ما است؟اگر به دنبال یک رژیم غذایی متعادل هستید نکات مهمی برای جذب طبیعی بیشتر کلسیم را به شما پیشنهاد می کنیم: ۱٫بیش از حد از محصولات لبنی استفاده نکنید:

در برخی موارد، سطوح خاصی از لاکتوز می تواند تاثیر منفی بر جذب کلسیم داشته باشد، به همین دلیل غذاهای غنی از کلسیم همیشه پاسخگوی نیاز بدن نیستند.

لبنیات ۲٫خودتان را با سبزیجات تغذیه کنید: سبزیجات با برگ سبز، منابع غنی از کلسیم هستند. برای جلوگیری از کمبود کلسیم، باید سبزیجات را به صورت روزانه در رژیم غذایی خود اضافه کنیم. سبزیجات با دارا بودن خواص ضد باکتریایی پاک کننده، از مشکلات سلامت جلوگیری می کنند.

سبزیجات خام مزایای بیشتری دارند و می توان در تهیه سالاد و اسموتی ها از انواع سبزیجات استفاده کرد. ترکیب سبزیجات و میوه هایی نظیر موز، توت فرنگی یا آناناس می تواند یک نوشیدنی خوشمزه با خواص دارویی باشد. ۳٫ ارده را در رژیم غذایی خود اضافه کنید:

تامین کسیم با کنجد

کنجد یکی از غذاهای طبیعی است که بیشترین مقدار کلسیم را تامین میکند. تولید کنندگان از دانه های کنجد، روغن تهیه می کنند. مصرف این ماده غذایی بسیار خوش طعم و خوش عطر در غذاهای آسیایی بسیار مرسوم است. یکی دیگر از راههای استفاده از کنجد، مصرف ارده است. ارده را می توان همراه با نان تست و ساندویچ میل کرد.

کنجد

کنجد را می توان با هردو مزه ی شیرین و تلخ مصرف کرد. برای شیرین کردن ارده می توان به آن مقداری شیده انگور اضافه کرد. ۴٫به فلورای روده ی خود کمک کنید:موضوع بسیار مهمی که همیشه باید در رژیم غذایی مناسب به خاطر داشته باشیم این است که زیاده روی در مصرف فیبر, جذب کلسیم در روده را سخت تر میکند. با وجود اینکه فیبر یکی از مواد معدنی بسیار مهم در رژیم غذایی است ام نباید آن را بیش از اندازه مصرف کرد. ۵٫برای صبحانه شیربادام بخورید:

مزایای بادام

بادام یک ماده غذایی سالم و غنی از کلسیم است. برای استفاده از مزایای بادام باید آن را به طور روزانه و منظم مصرف کرد. یکی از روشهای ساده برای افزودن بادام به رژیم غذایی، تهیه شیربادام خانگی است که جایگزین مناسبی برای شیرهای لبنی می باشد. این نوشیدنی خوشمزه و مقوی برای همه ی افراد در هر سنی مناسب است.

بادام

شیربادام ۶٫مراقب فیبر بیش از حد باشید:موضوع بسیار مهمی که همیشه باید در رژیم غذایی مناسب به خاطر داشته باشیم این است که زیاده روی در مصرف فیبر, جذب کلسیم در روده را سخت تر میکند. با وجود اینکه فیبر یکی از مواد معدنی بسیار مهم در رژیم غذایی است اما نباید آن را بیش از اندازه مصرف کرد. ۷٫ ویتامین D بیشتری مصرف کنید:

مصرف ویتامین D نیز به اندازه جذب کلسیم بسیار مهم است. یکی از راههای مفید و طبیعی برای جذب ویتامین D، قرار گرفتن در معرض نور آفتاب به مدت ۱۰دقیقه به طور روزانه است. البته باید پوست سراسر بدن باید بدون هیچ مانع مانند لباس و ضدآفتاب باید در معرض نور خورشید قرار بگیرد.

البته باید توجه داشت که از ماندن بیش از حد در زیر نور افتاب خودداری کنید. در غیر اینصورت باید از ضدآفتاب ، کلاه و عینک آفتابی استفاده کنید.علاوه بر این مصرف مواد غذایی که حاوی ویتامین D هستند در جذب این ویتامین بسیار موثر می باشند. برخی از مواد غذایی دارای ویتامین D عبارتند از:

روغن کبد ماهی

ماهی ها(ساردین, تن ماهی ,ماهی قزل الا)

سفیده تخم مرغدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up