• شناسه خبر : 44520
  • تاریخ انتشار : 05 دی 1399 - 10:07

مدیر کل مدیریت بحران استانداری اردبیل گفت: برف در ارتفاعات اردبیل به بیش از ۴۰ سانتی‌متر رسیده است.

برف جاده

فرهاد عبدالعلی‌پور  به همراه مدیر کل  راهداری و حمل و نقل جاده‌ای  استان ضمن بازدید از محورهای مواصلاتی استان اظهار داشت: بارش برف در  شهرستان نیر  ۳۱ سانتیمتر  و در شهرستان‌های مشگین‌شهر و اردبیل  ۲۹ سانتیمتر گزارش شده  و در ارتفاعات استان ارتفاع برف به بیش از ۴۰ سانتیمتر نیز رسیده است.

وی با بیان اینکه با تلاش اکیپ‌های راهداری  تمامی راه مواصلاتی اصلی  استان باز است، افزود: در حال حاضر اکیپ‌های راهداری در حال بازگشایی  ۶۴۲ راه  روستایی استان هستند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اردبیل بیان کرد: با توجه به پیش‌بینی وضعیت جوی استان اردبیل طی روزهای آینده از امروز  تا اواخر هفته آینده جوی پایدار درسطح استان حاکم می‌شود.

عبدالعلی‌پور با بیان اینکه پدیده غالب طی امروز کاهش میزان ابرناکی و استقرار هوای سرد زمستانی و یخبندان بویژه در نواحی مرکزی و جنوبی استان خواهد بود، تصریح کرد:  به هم استانیهای محترم توصیه می‌شود که در مصرف حامل‌های انرژی به ویژه گاز صرفه جویی کنند.

وی افزود: با توجه به حجم سنگین بارش برف طی روزهای گذشته در برخی جاده‌های کوهستانی بویژه گردنه‌های برف‌گیر استان، با وزش تند بادهای موقتی، کولاک برف در این مسیرهای مواصلاتی رخ خواهد داد و در پاره‌ای از اوقات می‌تواند دید افقی را کاهش داده و لغزندگی جاده‌ها را تشدید نماید که به رانندگان محترم توصیه می‌شود، ضمن پرهیز از سفرهای غیرضروری، تجهیزات زمستانی را همراه داشته باشند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up