• شناسه خبر : 44735
  • تاریخ انتشار : 07 دی 1399 - 12:05

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان اردبیل گفت: در حال حاضر جز سه شهرستان اردبیل، پارس‌آباد و مشگین‌شهر بقیه شهرستان‌ها به وضعیت زرد رسیده‌اند، این در حالی است که این وضعیت شکننده بوده و مستلزم رعایت همه‌جانبه مردم است.

بیمار کرونا

شهرام حبیب‌زاده ظهر امروز در جمع خبرنگاران در اردبیل اظهار داشت: در حال حاضر جز سه شهرستان اردبیل، پارس‌آباد و مشگین‌شهر بقیه شهرستان‌ها به وضعیت زرد رسیده‌اند اما این در حالی است که این وضعیت شکننده بوده و مستلزم رعایت و همکاری همه‌جانبه هم‌استانی‌ها است.

وی با اشاره به این که دیدن داغدار شدن خانواده‌ها سخت و رنج‌آور است گفت: تمام سعی و تلاش ما بر این است که بتوانیم فوتی‌های استان اردبیل را به صفر برسانیم که البته خوشبختانه در سایه تلاش‌ها و همکاری و نیز اجرای موفق طرح شهید سلیمانی تعداد فوتی‌ها در این استان تک‌رقمی شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان گفت: انتظار ما از هم‌استانی‌ها این است که برای قطع زنجیره انتقال ویروس دورهمی‌ها و تجمعات را کنار بگذارند و از سفرهای غیرضروری خودداری کنند تا با اجرای طرح هوشمند محدودیت‌های کرونایی بتوانیم وضعیت استان اردبیل را متعادل‌سازی کنیم.

حبیب‌زاده تصریح کرد: رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک باید در بین هم‌استانی‌ها جدی گرفته شود و مردم باید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در این زمینه موفق عمل کرده و در کاهش شیوع کرونا همکاری‌های لازم را داشته باشند که این موضوع بسیار حائز اهمیت و اساسی است.

وی اظهار کرد: با توجه به این که اکثر تخت‌های بیمارستان در اشغال بیماران کرونایی استان است به همین منظور انتظار می‌رود در این زمینه با همکاری و مشارکت همه‌جانبه بتوانیم هر چه سریع‌تر در راستای کاهش این بیماری و مبتلایان به این بیماری نیز اقدامات اساسی انجام دهیم.



دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up