• شناسه خبر : 44760
  • تاریخ انتشار : 07 دی 1399 - 02:57

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: مراسم ایام فاطمیه با رعایت پروتکل ‌های بهداشتی برگزار می ‌شود.

عزاداری

 

 

حجت ‌الاسلام قاسم جعفرزاده در جلسه هماهنگی برنامه ‌های ایام فاطمیه که در سازمان تبلیغات اسلامی استان اردبیل تشکیل شد، اظهار داشت: مقرر گردید برنامه ‌های ایام فاطمیه با رعایت پروتکل ‌های بهداشتی با همکاری صدا و سیما و شبکه ‌های مجازی برگزار شود.

وی افزود: هیات های مذهبی برای برگزاری مراسم عزاداری باید از اداره کل تبلیغات اسلامی استان مجوز دریافت کنند و شورای هیات های مذهبی استان موظف است نسبت به پیگیری این امر و دقت نظر در اجرای کامل شیوه ‌نامه ‌های بهداشتی در اجرای مراسم عزاداری اهتمام بورزد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل با تأکید بر اینکه مراسم بدون پذیرایی باید برگزار شود، گفت: تمام محدودیت ‌هایی که در ایام محرم و صفر برای برگزاری برنام ه‌ها و مراسم وجود داشت در ایام فاطمیه نیز اعمال می ‌شود.

جعفرزاده با بیان اینکه درباره تاریخ شهادت حضرت زهرا (س) روایات مختلف و متضاد است، افزود: باید الگو گیری از سیره معصومین و به ویژه حضرت فاطمه زهرا(س) در برگزاری این مراسم‌ ها مورد توجه ویژه قرار گرفته و در این زمینه برنامه ‌ها لازم اجرا شود.

وی افزود: طبق دستورالعمل بهداشتی، برگزاری مراسم در مکان ‌های سرپوشیده باید کوتاه مدت و با کمترین میزان جمعیت باشد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up