• شناسه خبر : 44806
  • تاریخ انتشار : 04 بهمن 1399 - 02:25

اگر یک بار لذت آب تنی در آبگرم گاومیش گلی سرعین را در هوای سرد تجربه کنید، قطعا جزء گردشگران زمستانی پروپا قرص این چشمه خواهید بود.

اگر یک بار لذت آب تنی در آبگرم گاومیش گلی سرعین را در هوای سرد تجربه کنید، قطعا جزء گردشگران زمستانی پروپا قرص این چشمه خواهید بود.

گاومیش گلی

به گزارش دیدشهر؛  بیشتر سفرهای ما در فصل تابستان و بهار انجام می‌شود غافل از آنکه فصل پائیز و زمستان نیز زیبایی‌های خاص خود را دارد؛ و اگر یک بار و فقط یک طعم سفر های زمستانی را بچشید لذت و خاطره آن همیشه در ذهن شما باقی خواهند ماند.

سرعین نیز یکی از این نمونه ها است.

جاذبه‌ اصلی سرعین آبگرم‌ های طبیعی آن است و بدین خاطر در فصل‌های بهار و تابستان هزاران گردشگر داخلی و خارجی به شهر سرعین مسافرت می کنند اما لذت آب‌تنی در فصول پائیز و زمستان بیشتر می‌شود.

البته آب‌گرم‌های سرعین هم برای تفریح و هم به‌عنوان درمان برای اکثر امراض استفاده می‌شوند و حس خوب استفاده از این آب‌گرم‌ها یکی از فراموش نشدنی‌ترین مسافرت‌ها را برایتان رقم می‌زند.

آب گرم گاومیش گلی که پرآب‌ترین و مرتفع‌ترین آبگرم سرعین و بعد از قینجره مشگین‌شهر گرم‌ترین آب معدنی ایران است و با همراه داشتن املاح معدنی بسیاری مانند کربنات، بی‌کربنات، کلروره، سولفات پتاسیم، سولفات منیزیم، بی‌کربنات سدیم و کلسیک است.

این استخر در طول دهه‌ها بارها تعمیر و تجهیز شده اما همچنان لذت آبتنی در استخر روباز در گاومیش گلی باقی مانده است.

آبدرمانی

گردشگران و مراجعه‌کنندگان به آب گرم گاومیش‌گُلی می‌توانند در استخری روباز به مساحت ۴۰۰ متر و عمق ۱۳۰ سانتی‌متر شنا کنند. دمای آب حدود ۴۶ درجه سانتی‌گراد است و به علت داشتن ترکیب کلرو بیکربناته سدیم و کلسیک، در درمان بیماری‌های عمومی، سیستم حرکتی(دردهای مزمن روماتیسمی)، بیماری‌های زنان، خنازیر، بیماری‌های قلبی و نیز تقویت عمومی بدن سودمند است.

تصور کنید زمانی را که تن به آب‌گرم معدنی گاومیش‌گُلی سپرده‌اید و به دانه‌های برفی نگاه می‌کنید که از آسمان به زمین نرسیده با بخار آب استخر، آب می‌شوند، چه لذت و چه خاطره‌ی جذابی از سفر زمستانی به سرعین برایتان ماندگار می‌شود.

در این باره بخوانید:

ویژگی های منحصر به فرد آبگرم گاومیش گلی

آبگرم گاومیش گلی سرعین تورق تاریخ گردشگری اردبیل

گاومیش گلی، پرآب ترین چشمه آبگرم سرعین

 


 گردشگری سرعین | آبدرمانی های سرعیندیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up