• شناسه خبر : 44821
  • تاریخ انتشار : 08 دی 1399 - 02:26

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: اقدامات برای ثبت بازار تاریخی اردبیل به عنوان پایگاه ملی در حال انجام است.

75

نادر فلاحی، مدیرکل‌ میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی استان اردبیل اظهار داشت: در راستای حفظ، حراست و معرفی بازار تاریخی استان اردبیل در سطح ملی و بین‌المللی ثبت این بازار به عنوان پایگاه ملی در دستور کار بوده و در این زمینه اقدام می‌شود.

وی افزود: در این راستا مطالعه طرح جامع بازار با همکاری دانشگاه محقق صورت گرفته و در مراحل نهایی قرار دارد و همزمان فرایند مستندسازی و اقدامات لازم برای ثبت این مجموعه به‌عنوان پایگاه تاریخی شروع شده است.

مدیرکل‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل گفت: پنج میلیارد ریال اعتبار برای مرمت اضطراری بازار تاریخی اردبیل تخصیص داده شد و مرمت کلی سرای برنج‌فروشان نیز آغاز شده است.

فلاحی ادامه داد: به همین منظور پس از پاکسازی قسمتی از محوطه پیرامون مجموعه سرای برنج‌فروشان، قسمت‌های جدید و ارزشمندی از بازار تاریخی اردبیل احتمالا متعلق به دوران صفویه کشف شد که در طول تاریخ تخریب شده بود و مراحل کاوش و مطالعات آن نیز در حال انجام است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up