• شناسه خبر : 45044
  • تاریخ انتشار : 10 دی 1399 - 02:51

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: ۷۰ درصد تجار، بازرگانان و تولیدکنندگان استان اردبیل اطلاعات خود را در سامانه جامع تجارت و انبار ثبت کردند.

کارخانه صنعتی

رامین صادقی ۱۰ دی در جلسه مبارزه با قاچاق کالا و ارز اظهار کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت از سال ۹۵ و با طراحی سامانه جامع تجارت و انبار سعی در جمع‌آوری اطلاعات تجار، بازرگانان و تولیدکنندگان دارد تا همه این فعالان با ثبت اطلاعات در سامانه جامع ارائه خدمات خود را به راحتی انجام دهند.

وی تصریح کرد: به دلیل سوءاستفاده برخی از دلالان و واسطه‌گران در این فرآیند، سعی بر این است تا در قالب این سامانه جلوی فعالیت‌های غیرقانونی گرفته شده و تنها افراد مجاز که اطلاعات آنها در سامانه ثبت شده در فرآیند تهیه، تولید و توزیع قرار گیرند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: در استان اردبیل نیز از سال ۹۶ اجرای این طرح و ثبت اطلاعات در سامانه جامع تجارت و انبار عملیاتی شده و مشارکت خوب تولیدکنندگان و تجار را شاهد هستیم.

صادقی افزود: چنانچه افرادی در این فرآیند حضور پیدا نکرده و ثبت اطلاعات نکنند، از ارائه خدمات اعم از بیمه‌ای، بارنامه و مجوزهای توزیع کالا صادر نخواهد شد و این افراد نمی‌توانند در این مسیر اقداماتی را انجام دهند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد:‌ امیدواریم مابقی تجار، تولیدکنندگان و توزیع‌کنندگان نسبت به ثبت اطلاعات اقدام کرده تا کالای انبار شده آنها به عنوان کالای قاچاق محسوب نشود.

صادقی اضافه کرد: سازمان‌های بیمه‌گر موظف شدند تنها به شرکت‌هایی خدمات ارائه دهند که در این سامانه اطلاعات خود را وارد کرده و نسبت به ثبت اطلاعات اقدامات لازم را انجام داده باشند.

وی ادامه داد: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای نیز موظف شده در این فرآیند رصد دقیق اطلاعات و برنامه‌های نظارتی را انجام دهد تا صدور بارنامه برای مجموعه‌های خارج از این سامانه اقدامی انجام نشود.

صادقی بیان کرد:‌ ما در قالب این فرآیند تلاش می‌کنیم تا یک نظارت کاملی را بر مجموعه تولیدی، توزیعی و همچنین صادراتی انجام دهیم تا کالایی خارج از این مجموعه وارد بازار نشده و در دسترس مردم به صورت غیرقانونی قرار نگیرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل اظهار کرد: این موضوع به کنترل قیمت‌ها نیز کمک خواهد کرد تا ما به راحتی بتوانیم در این زمینه نیز اقدامات قانونی با متخلفان را انجام دهیم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up