• شناسه خبر : 45058
  • تاریخ انتشار : 10 دی 1399 - 03:43

استاندار اردبیل گفت: علی‌رغم این که استان اردبیل با اجرای طرح شهید سلیمانی توانسته آمار بستریان را به صورت قابل توجهی کاهش دهد، امّا همچنان برخی در سطح شهر بدون ماسک تردد دارند.

اکبر بهنام جو

اکبر بهنامجو ظهر امروز در دیدار با مدیران بهداشت و فرمانداران شهرستان‌های استان اردبیل اظهار داشت: علی‌رغم این که استان اردبیل با اجرای طرح شهید سلیمانی توانسته آمار بستریان را به صورت قابل توجهی کاهش دهد، امّا همچنان برخی در سطح شهر بدون ماسک تردد دارند.

وی با اشاره به این که روزانه ۳۵۰ مورد تست سریع کرونا در اردبیل انجام می‌یابد گفت: استان اردبیل جزو مناطق پیشرو در تست کرونا است که در صورت تخصیص این سهمیه این رقم می‌تواند به ۷۰۰ مورد افزایش یابد که به همین منظور تاکنون یک میلیون و ۱۵۰ هزار نفر در قالب این طرح غربالگری شده‌اند.

استاندار اردبیل تصریح کرد: شناسایی افراد مشکوک و مبتلایان یکی از اولویت‌های اساسی است که در این زمینه با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی انتظار می‌رود میزان بستری و فوتی‌ها در استان اردبیل به حدأقل برسد که به همین منظور تعداد بستری‌ها از ۵۳۰ نفر به ۲۷۴ نفر رسیده است.

بهنامجو ادامه داد: امیدواریم مسائلی که می‌توانند سبب شکننده شدن وضعیت شود را مورد توجه قرار دهیم به طوری که عدم استفاده از ماسک و رعایت نکردن فاصله‌گذاری اجتماعی روند نامناسبی را برای ما رقم خواهد زد و مشکلات عدیده‌ای را به دنبال خواهد داشت.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up