• شناسه خبر : 45118
  • تاریخ انتشار : 11 دی 1399 - 11:57

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی از ارتقای جایگاه این دانشگاه در رتبه‌بندی‌های ملی و بین‌المللی خبر داد و گفت: رشد علمی دانشگاه نشان از بالا بودن کارایی تک تک اساتید است.

دانشگاه محقق

عزیز حبیبی در نشست هم‌اندیشی با اعضای هیات علمی دانشکده علوم این دانشگاه اظهار داشت:  ورود تحسین‌برانگیز به رتبه‌بندی تایمز و کسب رتبه هفت در بین دانشگاه‌های جامع و رتبه ۹ در بین دانشگاه‌های وزارت علوم، قرار گرفتن در زمره دانشگاه‌های یک درصد برتر جهان برای دومین بار، ورود به رتبه‌بندی مدیریت سبز و ارتقای رتبه نسبت به سال گذشته و ارتقای چشمگیر تولیدات علمی نسبت به متوسط تولیدات علمی کشور از جمله  افتخارات دانشگاه محقق اردبیلی است.

داود سیف‌زاده، رئیس دانشکده علوم دانشگاه محقق اردبیلی نیز در این نشست گفت: تاسیس آزمایشگاه‌های جدید برای گروه‌های آموزشی، تغییر محل و قفسه‌بندی انبار مواد شیمیایی، مطالعات مربوط به طراحی و احداث رصدخانه در جهت ترویج علم نجوم و ایجاد جاذبه فرهنگی در دانشگاه، خرید تجهیزات آزمایشگاهی و صدها نمونه با ارزش سنگ، کانی و فسیل و اقدام به تعمیر و ارائه خدمات دستگاه‌های آزمایشگاهی بیشتر در قالب آزمایشگاه مرکزی از عمده فعالیت‌ها است.

وی گفت: تلاش برای ایجاد انضباط آموزشی، تاسیس هسته‌های پژوهشی، اجرای ده‌ها برنامه فرهنگی و کسب افتخارات متعدد علمی توسط اعضای هیات علمی و دانشجویان از دیگر فعالیت‌های شاخص دانشکده علوم بوده است.

دانشگاه محقق اردبیلی در سال ۱۳۵۷ با نام آموزشکده کشاورزی و با پذیرش ۳۸ دانشجو در رشته کشاورزی عمومی فعالیت آموزشی خود را آغاز کرد و در حال حاضر در ۲۰۱ رشته تحصیلی در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در حدود ۱۱ هزار دانشجو دارد که در ۱۱ دانشکده مشغول تحصیل هستند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up