• شناسه خبر : 45128
  • تاریخ انتشار : 11 دی 1399 - 11:04

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: سرانجام بعد از گذشت مدّت‌ها در طی ۲۴ ساعت گذشته یک روز بدون فوتی کرونا را در استان رقم زدیم.

پی سی آر کرونا

شهرام حبیب‌زاده ظهر امروز در جمع خبرنگاران در اردبیل اظهار داشت: سرانجام بعد از گذشت مدّت‌ها از آمار مرگ و میر در استان اردبیل، در طی ۲۴ ساعت گذشته یک روز بدون فوتی کرونا را در استان رقم زدیم.

وی با اشاره به این که تمامی این شرایط علی‌رغم نوید رسیدن روزهای خوش کاملاً شکننده است گفت: در صورتی که هر گونه سهل‌انگاری و بی‌توجهی در رعایت ضوابط بهداشتی و اصول ستاد مقابله با کرونا وجود داشته باشد آغاز پیک چهارم کرونا دور از انتظار نخواهد بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: این که بعد از گذشت حدود سه ماه ی روز بدون فوتی در استان داریم در سایه تلاش‌ها و مجاهدت‌های مردم و کادر درمان و مسئولان است که امیدواریم با ادامه این روند اتّفاقات خوبی در استان رقم بخورد.

حبیب‌زاده ادامه داد: اجرای طرح شهید سپهبد سلیمانی نیز به برکت خون شهدای والامقام و نیز این شهید در استان اردبیل نتایج و خروجی‌های بسیار ارزشمندی به دنبال داشت که خوشبختانه توانستیم آمار بستریان و فوتی‌ها را کاهش داده و در قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا به اهداف مورد نظر تا حد قابل توجهی دست یابیم.

وی اظهار کرد: امیدواریم این زحمات و تلاش‌ها به خاطر سهل‌انگاری عده‌ای هدر نشود و این یک هشدار جدی است که نباید گرفتار برخی سهل‌انگاری‌های مردم شویم و مکرراً در دام این بیماری گرفتار شویم بلکه باید با توجه به اصول و ضوابط اردبیل را به استان پاک تبدیل کنیم.

حبیب‌زاده در ادامه با اشاره به این که در حال حاضر شهرستان پارس‌آباد نیز وارد وضعیت زرد شد و دو شهرستان اردبیل و مشگین‌شهر فقط در وضعیت نارنجی قرار دارند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up