• شناسه خبر : 45140
  • تاریخ انتشار : 11 دی 1399 - 11:47

درست یک سال پیش بود که وقتی مردم از خواب روز جمعه بیدار شده بودند و چشمانشان را تازه باز می‌کردند، خبر ترور و شهادت…

قاسم سلیمانی

درست یک سال پیش بود که وقتی مردم از خواب روز جمعه بیدار شده بودند و چشمانشان را تازه باز می‌کردند، خبر ترور و شهادت سردار دل‌ها خواب را از چشمان مردم پراند و مردم ایران را زمانی که همه در خواب بودند داغدار کرد.

سیزدهمین روز از دی ماه سال گذشته تلخ‌ترین و سیاه‌ترین جمعه ما بود؛ خبری شوکه‌کننده در سراسر کشور که در کانال‌های خبری، غیرخبری، ایرانی، بین‌المللی و جهانی مخابره شد و خبر شهادت سردار سپهبد شهید سلیمانی در همه‌جا پیچید.

تمام مردم ایران انتظار می‌کشیدند که نهاد یا ارگانی این خبر را تکذیب کند امّا با تأئید خبر شهادت سردار دل‌ها توسط فرمانده سپاه داغ و بغض سنگین از دست دادن سردار دل‌ها همه جا را فرا گرفت و مردم باور نمی‌کردند که دیگر قهرمانشان را از دست داده‌اند.

این داغ تازه زمانی بیشتر شد که ترامپ در توئیت خود ترور شهید سلیمانی به دستور شخصی خود  را قبول کرد که  پهپادهای آمریکایی با پرواز از کشورهای منطقه با نقض حریم هوایی عراق خودروی سردار سلیمانی را مورد اصابت گلوله قرار داده است و تنها یک دست از پیکر پاک این شهید برای مردم داغدار این سرزمین باقی گذاشت.

پیکری که در آغوش کربلا آرام آرمیده بود همان سردار دل‌های جهانیان اسلام بود که برای دفاع از مرزهای اسلامی تا آخرین لحظه و قطرات خون از کیان و ناموس و آبروی ملّت‌های اسلامی دفاع کرد و درس ایثار و فداکاری را برای جهانیان به یادگار گذاشت.

مردم ایران با فکر انتقام سخت افتخار میزبانی از شهید والامقام و بزرگوار را داشتند و با اشک و ماتم پیکر پاک این شهید را به آغوش کشیدند و امسال هم بیرق عزاداری سردار دل‌ها را با همان حبّ و بغض برافراشته و بمباران پایگاه نظامی آمریکا در عین‌الأسد را فقط بخش کوچکی از این انتقام سخت می‌دانند.

مردم ایران اسلامی زمانی انتقام سخت سردار دل‌ها را خواهند گرفت که آمریکا و اسرائیل و استعمارگران از منطقه بیرون رانده شوند، مملکت‌های اسلامی بدون ترس از تحریم اقتصادی و امنیت زندگی کنند و دشمنان قسم‌خورده انقلاب اسلامی به صورت کامل محو و نابود شده باشند.

داغ سردار دل‌ها هیچ گاه فراموش نمی‌شود و با این که دشمنان اسلامی ناجوانمردانه سردار سلیمانی را به شهادت رساندند امّا عهد و پیمان ما برای انتقام سخت را دوباره با استکبار جهانی بستند و چهره و ذات خبیث دشمنان نیز برهمگان آشکار شد.

آری، این روزها در سراسر ایران اسلامی برنامه‌های مختلفی برای سالگرد شهادت سردار دل‌ها در نظر گرفته شده امّا راه شهید سلیمانی‌ها و شهید فخری‌زاده‌ها همیشه ادامه خواهد یافت و ملت ایران اسلامی هیچگاه فراموش نمی‌کنند که مکتب حاج قاسم تا ابد ادامه دارد.

عدّه‌ای در این روزها حساب حاج قاسم سلیمانی راه‌ انداخته‌اند، عدّه‌ای نذر و نذورات خود را به افراد بی‌بضاعت و مناطق کم‌برخوردار اهدا کرده‌اند، برخی بسته معیشتی تهیه و ایستگاه سلامت برپا کرده‌اند و قربانی‌ها و گوشت نذری سالگرد شهید سلیمانی در گوشه و کنار خیابان‌های اردبیل پابرجاست.

انتقام سخت ملّت ایران اسلامی رمق مردم را برای توسعه و آبادانی کشورمان بیشتر کرده تا بتوانند در برابر این شهید والامقام ادای دین کنند چرا که این سردار والامقام در جای جای کشورمان با خدمت خالصانه‌اش زبانزد عام و خاص شد و امسال نیز متقارن بودن مراسم وفات حضرت زهرا(س) با شهادت سالگرد سردار دل‌ها حال و هوای معنوی‌تری به این روزها بخشید.

سردار دل‌ها به آرزوی شهادت خود رسید امّا قلب بیدار مردم را بیدارتر کرد و بر همگان ثابت کرد که حرکت در مسیر مقام معظم رهبری تنها راه برای رسیدن به تعالی و خوشبختی است و مرگ ذلالت و گمراهی را به دنبال دارد.

رکن اصلی شهید سلیمانی ولایتمداری است

در این باره علی واحد مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اردبیل اظهار داشت: مکتب شهید سلیمانی عاشورایی و رکن اصلی آن ولایتمداری است که باید این راه را در جامعه اسلامی به عنوان یک اولویت اساسی ترویج دهیم.

وی با اشاره به این که شهید سلیمانی به خاطر داشتن اخلاص در عمل و نیت خالصانه در قلب‌ها جاودانه شد گفت: حیات حاج قاسم سلیمانی بعد از شهادتش وارد مرحله و فاز جدید و گسترده‌ای شد و حتی سبب جلب دل‌های غافل نیز شد و ماهیت تروریستی شیطان بزرگ را برای همگان رو کرد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس اردبیل گفت: رسوایی بی‌نظیر استکبار جهانی موضوعی است که با روشن شدن ماهیت تروریستی شیطان بزرگ مشخص شده و با مرور زندگینامه پرافتخار شهید سلیمانی این حقیقت که اندیشه شهید سلیمانی عاشورایی است علنی شد.

واحد ادامه داد: شهیدانی همچون قاسم سلیمانی که در اوج عرفانیت و بصیرت راه مجاهدت و ولایتمداری را برای خود در اولویت قرار دادند و به همین منظور ما باید از مکتب شهید سلیمانی درس بگیریم و زندگینامه و زندگی سلیمانی‌وار را بیاموزیم.

سردار سلیمانی سیدالشهدای مدافعان حرم ایران اسلامی است

سرهنگ جهانبخش عطایی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه خلخال نیز با اشاره به رشادت شهید سلیمانی گفت: همزمان با سالگرد شهید سلیمانی بیش از ۱۰۰ برنامه در شهرستان خلخال برگزار می‌شود که بیشتر بسترها در فضای مجازی خواهد بود اما یادواره شهدا و نشست‌های بصیری به صورت حضوری و حدأقل افراد خواهد بود.

وی بیان کرد: سردار سلیمانی سیدالشهدای مدافعان حرم ایران اسلامی است و حماسه ۹ دی ماه به عنوان دستیابی به بصیرت و استمرار تفکر و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برای تمامی اقشار جامعه است که با یاد و نام شهید سلیمانی تا ۱۸ دی ماه برگزار خواهد شد.

عطایی ادامه داد: تبیین ارزش‌های والای انقلاب اسلامی ایران برای مقابله با کفر و دسیسه‌های دشمنان انقلاب اسلامی امری واجب و ضروری است و در این زمینه با به‌گکارگیری تمام ظرفیت‌ها و قابلیت‌ها درصدد هستیم تا این توطئه‌ها را خنثی‌سازی کنیم.

مکتب شهید سلیمانی الگوگرفته از حضرت زهرا(س) است

حجت‌الاسلام سید محمد سید سیاح مسئول سازمان بسیج طلاب و امور روحانیون استان اردبیل نیز در این باره گفت: شهادت سردار سلیمانی مصادف است با بصیرت‌افزایی و ولایتمداری و تبیین جایگاه رهبری و اطاعت از ولایت فقیه در جامعه برای گذر از سختی‌ها و تنگناها که باید مورد توجه واقع شود.

وی بیان کرد: مکتب شهید سلیمانی الگوگرفته از مکتب حضرت زهرا(س) است که نیاز است با پا گذاشتن در مسیر این شهید والامقام نماد بارز ولایتمداری را مشاهده کنیم و اخلاص و ولایتمداری را بیاموزیم چرا که این مکتب فراموش‌نشدنی است.

مسئول سازمان بسیج طلاب و امور روحانیون استان اردبیل بیان کرد: ارتقای سطح معرفتی مردم جامعه در جداسازی حق علیه باطل بسیار حائز اهمیت است و خنثی‌ساز توطئه‌ها و حیله‌های دشمنان خواهد بود که به همین خاطر باید با آگاهی و بصیرت در این زمینه اقدام کنیم.

سیدسیاح عمل به بیانیه گام دوم انقلاب را اولویت اساسی برای حرکت مسئولان عنوان کرد و گفت: انتظار می‌رود این مهم در محور کارهای مسئولان باشد و با بهره‌مندی از ظرفیت جوانان و توانمندی‌های آنان بسیاری از مشکلات جامعه برطرف شود.

مکتب حاج قاسم سلیمانی‌ها ادامه دارد و خواهد داشت و هیچگاه از یاد و خاطر مردم فراموش نمی‌شود، امّا در این برهه زمانی سخت مسئولیتی خطیر و حساس بر عهده ملت و مسئولان برای ولایتمداری و بصیرت‌افزایی وجود دارد که باید به این رسالت خطیر توجه ویژه وجود داشته باشد.

گزارش از زهرا رضازادهدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up