• شناسه خبر : 45160
  • تاریخ انتشار : 12 دی 1399 - 01:52

استاندار اردبیل گفت: آمار ثبت احوال باعث می‌شود وضعیت اجتماعی و واقعیتهای جامعه مشخص شود و کار ثبت احوال در تعلق افراد به هم مهم بوده و ساماندهی و نظم خدمات در جامعه را میسر می‌کند.

اکبر بهنام جو

اکبر بهنامجو ظهر امروز در دیدار با مدیرکل ثبت احوال استان اردبیل اظهار داشت: آمار ثبت احوال باعث می‌شود وضعیت اجتماعی و واقعیتهای جامعه مشخص شود و کار ثبت احوال در تعلق افراد به هم مهم بوده و ساماندهی و نظم خدمات در جامعه را میسر می‌کند.

وی افزود: آمار ثبت احوال در خصوص ولادت ،فوت،طلاق و ازدواج قابل تامل است و کار ثبت احوال ارائه این آمارهاست و بررسی و برنامه ریزی آنها مربوط به حوزه اجتماعی و فرهنگی جامعه بصورت واقع بینانه است.

استاندار اردبیل از خدمات گسترده و فعالیتهای دقیق و بروز ثبت احوال و تلاشهای کارکنان قدردانی کرد.

یعثوب نژاد محمد معاون منابع و توسعه مدیریت استاندار ،ثبت احوال را جزو دستگاه پیشتاز در اجرای برنامه دولت عنوان کرد و گفت: در بحث برون سپاری و ارائه خدمات از طریق دفاتر پیشخوان،ثبت احوال اردبیل بسیار خوب عمل نموده و توانست در ارزیابی جشنواره شهید رجائی رتبه برتر را کسب نموده و در حال حاضر خدمات ثبت احوال برای ادارات و نهادها کاملا مشهود است و همه دستگاههای اجرائی ار سیستمهای دقیق ثبت احوال استفاده می کنند.

در این جلسه سیمزاری مدیر کل امور اجتماعی استانداری اردبیل نیز گفت: ثبت احوال ارتباط خوبی با مجموعه استانداری دارد و در خصوص وضعیت جمعیت ، خانواده ، نبود فرزند کافی در زندگی و دیر اقدام نمودن زوجین به فرزند آوری را از معظلات اجتماعی دانسته و افزودند طبق پژوهش ثبت احوال مشخص شده خانواده هایی که وضعیت مالی خوبی دارند نسبت به فرزند آوری اقدام نمی کنند و دو مورد پژوهش با همکاری ثبت احوال در حال انجام است که برای تصمیمات و برنامه ریزی های استان مفید خواهد بود.

در این دیدار که بمناسبت هفته ثبت احوال برگزار شد رسولی مدیرکل ثبت احوال گفت: تمام آمارها بر پایه ثبت وقایع حیاتی در مهلت قانونی استوار است و ثبت احوال استان توانسته در سریعترین زمان آمارهای حیاتی را ثبت نماید . در این راستا در بحث ولادت تعهد استان در ولادت ۹۹/۵درصد و در فوت ۹۹/۲در صد بود که همکاران توانستند ۹۹/۸ درصد ولادت و۹۹/۵درصد فوت را در مهلت قانونی ثبت کنند.

وی افزودند و ضعیت جمعیت استان رو به میانسالی و پیری است و از طریق شورای جمعیت جهت استفاده از پنجره جمعیتی استان ، کمیته های مختلفی از اعضای شورای جمعیت فعال شده است.

رسولی تعداد دفاتر پیشخوان ارائه دهنده خدمات ثبت احوال را ۵۰ دفتر عنوان نموده و افزود در خصوص خدمات الکترونیک ثبت احوال پیشقدم بوده و ۱۸مورد از خدمات خود را بصورت الکترونیکی ارائه خدمت می نماید. و در حال حاضر در تمامی ادارات و نمایندگی ها از سیتم فیبر نوری برای تسریع خدمات استفده می‌کند و جهت خدمت در مناطق روستایی ۳۶۰ مورد دهگردشی انجام شده است و در دو بیمارستان و آرامستان بهشت زهرا جهت ثبت ولادت و فوت استقرار نیرو داریم.

وی بیان کرد: در بخشهای شهرستانها به نمایندگی ثبت احوال فعال می باشد و ارائه خدمات می‌کند و سامانه استعلام نیز در تمام ادارات راه اندازی و ادارات می توانند بدون دریافت کپی مدارک هویتی خدمات ارائه دهند.

مدیر کل ثبت احوال اردبیل افزود: برای ۱۴ ساختمان ادارات ثبت احوال از ۱۵ساختمان اداره سند تک برگی دریافت نمودیم ویک مورد نیز در دست اقدام است . و اداری ثبت احوال شاهرود امسال افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید. و ساختمان اصلاندوز و اردبیل در صورت عنایت استاندار و واگذاری زمین کلنگ زنی خواهد شد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up