• شناسه خبر : 45218
  • تاریخ انتشار : 13 دی 1399 - 09:38

یک زن که ۸ سال پیش با همدستی یک مرد در کرج شوهرش را به قتل رسانده بود دستگیر شد و اعتراف کرد.

قتل

رئیس پلیس آگاهی استان البرز گفت: خانمی که به دلیل اختلاف های شخصی همسرش را با همدستی یک فرد سابقه دار به قتل رسانده بود، پس از ۸ سال توسط پلیس آگاهی البرز دستگیر شد.

سرهنگ محمد نادربیگی با اعلام این خبر اظهار داشت: سوم دی ماه سال ۱۳۹۱ خبر قتل با شیوه خفگی مردی میانسال توسط همسرش به پلیس آگاهی اعلام و بررسی موضوع در دستورکار اداره مبارزه با جرائم جنائی قرار گرفت.

وی افزود: کارآگاهان در بررسی های اولیه متوجه شدند که مقتول اعتیاد به مواد مخدر داشته و به واسطه جرائم و سوابق متعدد با همسرش نیز اختلافاتی داشته که با هماهنگی مقام قضائی همسر او به عنوان مظنون اصلی پرونده به پلیس آگاهی دعوت شد.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز بیان داشت: با توجه به این که هیچ مدرکی دال بر این که همسر مقتول او را به قتل رسانده وجود نداشت، نامبرده با دستور مقام قضائی آزاد شد.

تحقیقات کارآگاهان

این مقام انتظامی با بیان این که علی رغم تحقیقات کارآگاهان، این پرونده در سال ۹۱ به نتیجه نرسیده و راکد شد، ادامه داد: در هفته های اخیر کارآگاهان اداره جرائم جنایی پلیس آگاهی اخباری در خصوص این پرونده دریافت و بررسی مجدد آن را مورد بررسی قرار دادند.

سرهنگ “نادربیگی” یادآور شد: کارآگاهان در تحقیقات جدید خود متوجه شدند مقتول اختلافات فراوانی با همسرش داشته و او را بارها مورد آزار و اذیت قرار می داده که این سبب می شود همسر مقتول با اجیر کردن شخصی اقدام به قتل نامبرده کند.

وی عنوان کرد: در ادامه کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی مخفیگاه متهم و همسر مقتول را در شهرستان فردیس شناسایی کرده و با هماهنگی مقام قضائی به آنجا اعزام شده و در عملیاتی غافلگیرانه نامبرده را دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل کردند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: متهم در ابتدا منکر انجام هرگونه اعمال مجرمانه بود اما پس از مشاهده مستندات پلیس به ناچار لب به اعتراف گشود و عنوان کرد که با همسرش اختلاف فراوانی داشت و مقتول از راه مختلف او را مورد اذیت و آزار قرار می داد که این موضوع سبب شد تا تصمیم به قتل او بگیرم و پس از آشنا شدن با شخصی سابقه دار در نیمه های شب نامبرده را وارد منزل کردم و به وسیله یک پارچه همسرم که به دلیل مصرف مواد مخدر حالت عادی نداشت را به قتل رسانده و جسدش را در بیابان های اطراف شهر رها کردیم.

سرهنگ نادربیگی با اشاره به شناسایی و دستگیری همدست قاتل در استان تهران، خاطرنشان کرد: پس از تکمیل پرونده متهمان برای انجام مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up