• شناسه خبر : 45265
  • تاریخ انتشار : 14 دی 1399 - 05:17

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به این که برای فعال‌سازی معادن راکد و غیرفعال مصمّم و بااراده قوی گام برمی‌داریم گفت: اختیارات در این زمینه به شورای معادن واگذار شده است.

معدن

علیرضا رزم‌حسینی پیش از ظهر امروز در حاشیه بازدید از کارخانه کنسانتره مس و مولیبدن مشگین‌شهر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در حال حاضر مهلتی سه ماهه که برای فعال‌سازی معادن راکد و غیرفعال در نظر گرفته شده بود در حال اتمام است که به همین منظور مجوز بهره‌برداری از این معادن باطل خواهد شد.

وی با اشاره به این که برای فعال‌سازی معادن راکد و غیرفعال مصمّم و بااراده قوی گام برمی‌داریم گفت: اختیارات در این زمینه به شورای معادن واگذار شده و با توجه به فرصت‌های مناسب برای اکتشاف و استخراج معادن در کشور تمام برنامه‌های حمایتی و فعال‌سازی در دستور کار است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: اکتشاف و استخراج معادن با ایجاد بسترهای خوب و مناسب در حال ادامه است و با توجه به این که درآمد حاصله از حوزه معدن کم‌تر از درآمد نیست بنابراین در برهه کنونی می‌توان تا حد قابل توجهی اثرات منفی تحریم را کاهش داد.

رزم‌حسینی با اشاره به ظرفیت‌های  کارخانه کنسانتره مس نیز گفت: راه‌اندازی این کارخانه علاوه بر توسعه اقتصادی و استفاده مطلوب از ظرفیت معدنی برای توسعه بخش اشتغال نیز موفق عمل خواهد کرد، به طوری که ۳۵۰ نفر به صورت مستقیم و ۲ هزار نفر به صورت غیرمستقیم صاحب شغل می‌شوند.

وی اظهار کرد: شناسایی ۵ پهنه معدنی در این استان نیز بدون شک خروجی‌های مطلوبی در حوزه معدن به دنبال خواهد داشت که در این زمینه مناطقی مانند مشگین‌شهر با دارا بودن میزان ذخیره‌سازی بالا نقش بسیار حائز اهمیتی در این زمینه ایفا می‌کند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up