• شناسه خبر : 45342
  • تاریخ انتشار : 15 دی 1399 - 02:15

رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: در حوزه حمایت قضایی از سرمایه‌گذاری، بسیاری از واحدهای تولیدی راکد و نیمه راکد با همکاری دستگاه‌های اجرایی وقضایی دوباره به چرخه تولید بازگشته است.

ناصر عتباتی

ناصر عتباتی در دیدار با نایب رئیس مجلس شورای اسلامی بر همکاری نمایندگان مجلس در تدوین قوانین متناسب با اجرای سند تحول تاکید کرد و اظهار داشت: به ابتکار دادگستری کل استان، نشست هم اندیشی شورای قضایی استان با نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی به منطور بررسی وضعیت استان در موضوعات مختلف اقتصادی و اجتماعی در محل دادگستری استان برگزار شد.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل ضمن گرامیداشت اولین سالگرد شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی، و تسلیت ارتحال آیت‌الله مصباح یزدی گفت: تفکر و مکتب سردار سلیمانی مکتب مقاومت و تسلیم ناپذیری در دنیای اسلام است که در دفاع از ارزش‌های اسلامی و مبارزه با ظلم و ستم، در تداوم و استمرار نهضت عاشورا پدیدار گشته است.

وی در ادامه با اشاره به نامگذاری این دوره مجلس شورای اسلامی، به عنوان مجلس انقلابی از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی اعلام کرد: هر چند  قضات و کارکنان دستگاه قضایی در انجام وظایف و رسالت‌های ذاتی خود جهادگونه و بسیجی وار شبانه روزی تلاش می کنند لذا مسلما حمایت‌های نمایندگان مجلس شورای اسلامی می‌تواند به طور چشمگیری ما را  در احقاق حق و اجرای عدالت  در جامعه کمک کند.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل با بیان اینکه دستگاه قضایی اقدامات چشمگیری در حوزه‌های مختلف امنیتی،اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی داشته است افزود: در حوزه حمایت قضایی از سرمایه‌گذاری،  بسیاری از واحدهای تولیدی راکد و نیمه راکد با همکاری دستگاه‌های اجرایی وقضایی دوباره به چرخه تولید بازگشته است.

وی در خصوص سند تحول قضایی نیز اظهار کرد: سند تحول قضایی سند بسیار تاثیرگذار در حوزه های مختلف است که نگاه به مقوله پیشگیری از وقوع جرم، حمایت از سرمایه‌گذاری، خدمات قضایی بر بستر الکترونیک، توجه به ارائه خدمات غیرحضوری و مبارزه با فساد در تمامی حوزه‌ها از جمله مهمترین آنهاست که اجرایی و عملیاتی کردن آن نیازمند همکاری تعامل و هماهنگی تمامی دستگاه ها و نهادها در سه  قوه است.

رئیس کل دادگستری استان با بیان اینکه دستگاه قضایی استان علیرغم اینکه با  کمبود کادر قضایی و اداری روبه‌رو بوده و مشکلات بسیاری از لحاظ امکانات و تجهیزات داشته است گفت:  با وجود این دستگاه قضایی استان توانسته است در ۹ ماهه امسال ورودی ناخالص پرونده‌ها به محاکم قضایی را کاهش دهد.

وی با اشاره به  امیدواری ایجاد شده در سطح جامعه به خصوص پس از روی کار آمدن آیت الله رئیسی در راس قوه قضاییه به بخشی از مصوبات سفر اخیر ایشان به استان اشاره کرد و گفت: ابطال قرارداد کشت و صنعت و دامپروری مغان و تعیین تکلیف  آن  و انتخاب هیئت مدیره و مدیرعامل جدید آن و نیز تلاش برای ساماندهی و حل مشکلات شرکت سبلان پارچه و بسیاری دیگر از نتایج مهم این سفر بود.

عتباتی با اشاره به لزوم توجه جدی به مساله معیشت،مسکن و رفاه کارکنان دادگستری از نمایندگان مجلس خواستار توجه جدی به وضعیت بودجه قوه قضائیه در سال ۱۴۰۰شد.

نیکزاد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی نیز در  این جلسه سند تحول قضایی را سندی بنیادی اعلام و بر همکاری کامل مجلس در تصویب قوانین لازم جهت اجرای آن تاکید نمود.

نمایندگان مردم استان در  مجلس شورای اسلامی نیز ضمن قدردانی از مسئولین قضایی استان به ویژه رئیس کل دادگستری استان در احقاق حق و اجرای عدالت و نیز تلاش های صورت گرفته در خصوص حمایت قضایی از سرمایه‌گذاری و رونق تولید و اشتغال در استان، نسبت پیگیری و رفع مشکلات استان اعلام همکاری کردند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up