• شناسه خبر : 45348
  • تاریخ انتشار : 15 دی 1399 - 02:37

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: کاهش شیوع کرونا در استان اردبیل ادامه دارد و در این زمینه به یک وضعیت متعادل نسبی اما شکننده دست یافته‌ایم.

کیت ویروس کرونا

شهرام حبیب‌زاده ظهر امروز در جلسه ستاد استانی مقابله با  کرونا در اردبیل اظهار داشت: کاهش شیوع کرونا در استان اردبیل ادامه دارد و در این زمینه به یک وضعیت متعادل نسبی اما شکننده دست یافته‌ایم.

وی با اشاره به این که رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و پرهیز از دورهمی‌ها و تجمعات یک اولویت اساسی برای کاهش و قطع زنجیره انتقال این ویروس است بیان کرد: رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و پرهیز از دورهمی‌ها اولویت اساسی در این زمینه است و باید برای کاهش آمار این بیماری در این زمینه اقدامات اساسی انجام یابد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل ادامه داد: در طول ۲۴ ساعت گذشته بیشترین تعداد بیماران در مراکز درمانی مرکز استان بستری شده‌اند و بیشترین بستری‌ها همچنان متعلق به شهرستان اردبیل است که در این زمینه تمهیدات و برنامه‌ریزی‌های لازم انجام یافته است.

حبیب‌زاده اظهار کرد: شهرستان‌های اردبیل و مشگین‌شهر در وضعیت نارنجی قرار دارند و بقیه شهرستان‌ها در وضعیت زرد قرار دارند که به همین منظور و با هدف کاهش شیوع بیماری کرونا در استان درصدد هستیم تا وضعیت را به شرایط مطلوب برسانیم.

وی تصریح کرد: عدم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و نیز پروتکل‌های بهداشتی شرایط را به وضعیت قرمز بازمی‌گرداند و به همین منظور نیاز است برای کاهش رفت و آمد و کمک به کاهش شیوع بیماری مردم دقت و اهتمام جدی داشته باشند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ادامه داد: انتظار می‌رود خانواده‌ها مراقب تجمعات و دورهمی‌ها باشند و با توجه به این که محافل و دورهمی‌ها همه افراد خانواده را دچار بیماری می‌کند برنامه‌ریزی‌های لازم در راستای کاهش بیماری انجام یابد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up