• شناسه خبر : 45365
  • تاریخ انتشار : 15 دی 1399 - 06:50

استارت پیش نشست همایش «قره‌ باغ» به صورت ویدئو کنفرانس در اردبیل زده شد.

 

 

شهرخوان

 

پیش نشست همایش قره ‌باغ بعدازظهر امروز با حضور مدیر کل تبلیغات اسلامی استان، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل و با همکاری جهاد دانشگاهی بصورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

جمهوری اسلامی ایران تنها کشور با حکومت دینی جهان است

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل در این نشست با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران تنها کشور با حکومت دینی جهان است، اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران نگاه دنیا را به دین عوض کرده که با نگاه بنیادین و عمیق متوجه می ‌شویم که انقلاب اسلامی در تحولات اجتماعی و سیاسی نقش مهمی ایفا می ‌کند.

حجت الاسلام جعفرزاده بیان کرد: تبین گفتمان جمهوری اسلامی ایران در مناقشه قره ‌باغ، ابعاد همدلی و حمایت ایران از مردم جمهوری آذربایجان، بررسی نقش و اهداف بازیگران منطقه ‌ای و فرا منطقه ‌ای در جنگ قره ‌باغ و بررسی نقش علما و نخبگان در صیانت و ثبات جمهوری اسلامی ایران بخشی از محورهای این همایش است.

وی با بیان اینکه اگر علم و دین در بستر اخلاقی حرکت نکند آفت ‌های زیادی را به دنبال دارد، گفت: در این همایش علمی و فرهنگی هدف فقط تولید مقالات علمی نیست بلکه باز نشر و اطلاع ‌رسانی دقیق و اثر بخش بودن مباحث در عرصه اجتماعی و فرهنگی نیز مد نظر است.

قره‌باغ به عنوان خاک اسلام مورد توجه قرار گرفته است

شهریار شیری آراسته، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اردبیل نیز در این نشست با بیان اینکه قره ‌باغ به عنوان خاک اسلام مورد توجه قرار گرفته است، گفت: این توجه بدین خاطر است که در بیانیه گام دوم انقلاب اگر به پدیده ‌ها در قالب فرهنگ و مدنیت اسلامی بنگریم به واقعیت امر نزدیکتر خواهیم بود.

در ترویج و انتقال فرهنگ دینی به جایگاه بانوان توجه ویژه‌ای شود

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل نیز با بیان اینکه چنین نشست ‌هایی، اهمیت و نقش بانوان را در عرصه‌ های مختلف نشان می‌ دهد، افزود: با توجه به اینکه در حال حاضر ۵۰ درصد از جمعیت را بانوان تشکیل می ‌دهد، لازم است در ترویج و انتقال فرهنگ دینی به جایگاه بانوان توجه ویژه ‌ای شود.

فریبا محمدلو بیان کرد: امیدواریم پیش نشست علمی و فرهنگی همایش قره ‌باغ با موضوع «بررسی تاثیر فرهنگ دینی در تحولات اجتماعی، سیاسی و امنیتی قفقاز و آسیای میانه» بتواند در ارتقاء آگاهی عمومی، بینش دینی و ارتقاء ذهنیت نسل جوان موثر واقع شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up