• شناسه خبر : 45372
  • تاریخ انتشار : 15 دی 1399 - 06:56

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: مشکل تأمین قطعات در کارخانه کامیون ‌سازی مشگین ‌شهر به ‌سرعت برطرف شود.

راننده کامیون

علیرضا رزم حسینی با حضور در شهرستان مشگین شهر و بازدید از کارخانه کامیون ‌سازی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ما در صنعت خودرو در سال‌ های اخیر سرمایه ‌گذاری ‌های خوبی را انجام دادیم‌.

وی افزود: با بررسی ‌های انجام شده قرار است مشکل تأمین قطعات در کارخانه کامیون ‌سازی مشگین ‌شهر به سرعت برطرف شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: ما در سفر یک روزه به مشگین ‌شهر در گام نخست از ظرفیت ‌های معدنی مشگین ‌شهر بازدید کرده و عملیات اجرایی کارخانه تولید کنسانتره مس و ملیبدن را با سرمایه ‌گذاری یک‌ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان انجام دادیم.

رزم حسینی تصریح کرد: مشگین ‌شهر با داشتن پهنه ‌های معدنی مناسب و ظرفیت خوب استخراج و اکتشاف می ‌تواند یکی از مناطق مؤثر در کشور در تولید محصولات معدنی باشد که قطعا در مشگین‌ و خلخال این سرمایه‌ گذاری‌ها به اشکال مختلف ادامه پیدا می ‌کند.

وی به بازدید خود از کارخانه کامیون ‌سازی نیز اشاره کرد و گفت: در این کارخانه با ظرفیت خوب نیروی انسانی ماهر و همچنین ورود این مجموعه به تولید قطعات مختلف آشنا شدیم و مشکل تأمین برخی از قطعات کامیون ‌سازی مشگین ‌شهر قرار است به سرعت با پشتیبانی وزارت صمت برطرف شود.

‌رزم حسینی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: ما انتظار نداریم این کارخانه تمام قطعات و مجموعه کامیون را خودش تولید کند بلکه ضرورت دارد با تأمین این زنجیره قطعات و قالب ‌های مورد نیاز زمینه تولید و عرضه محصولات این کارخانه به بازار فراهم آید.

‌رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان اردبیل در این بازدید با بیان اینکه هم اکنون در استان پنج پهنه معدن وجود دارد که ۱۲ منطقه مجوز بهره ‌برداری را کسب کرده ‌اند، گفت: ۲ پهنه در منطقه مشگین ‌شهر قرار دارد که یک معدن مس در روستای دوست بیگلو با ظرفیت ۱۶۰ میلیون تن برآورد ذخایر و یک پهنه غنی از معادن زیر زمینی نیز در روستای نیاز شناسایی شده و در مرحله صدور گواهی استخراج قرار دارد.

صادقی از احداث و بهره ‌برداری فاز اول کارخانه کنسانتره مس. مولبیدن در روستای دوست بیگلو مشگین ‌شهر خبر داد و افزود: در فاز اول سرمایه ‌گذاری این طرح پنج هزار میلیارد ریال در بخش احداث کارخانه و پنج هزار میلیارد ریال نیز در بخش معدن توسط بخش خصوصی تأمین می‌ شود و مقدار محصول تولیدی این معدن نیز در سال بیش از ده هزار تن کنسانتره مس و ۱۰۰ تن کنسانتره مولیبدن پیش بینی شده است.

وی با اشاره به اینکه در فاز اول احداث این کارخانه ۳۵۰ نفر مشغول به کار خواهند شد، افزود: در بخش معدن ۲۰۰ نفر و در بخش کارخانه مس نیز ۱۵۰ نفر به کار گرفته خواهند شد که امیدواریم با حمایت ‌ها و افزایش استخراج از این معدن میزان اشتغال در فاز های بعدی بهره برداری افزایش یابد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up