• شناسه خبر : 45375
  • تاریخ انتشار : 15 دی 1399 - 07:56

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: تمامی طرح‌ های اقتصاد مقاومتی اداره‌ کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی در شهرستان نیر محقق و عملیاتی شده است.

پل قرمزی کورپی نیر

 

علی نیکزاد در جلسه اقتصاد مقاومتی شهرستان نیر اظهار داشت: تمامی پروژه‌ ها و طرح ‌های اقتصاد مقاومتی اداره‌ کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی استان که در شهرستان نیر در حال اجرا بود، عملیاتی شده است.

وی با قدردانی از به سرانجام رسیدن تمامی طرح های مصوب و پیگیری ‌شده اقتصاد مقاومتی در شهرستان نیر افزود: این اقدامات و تلاش برای عملیاتی شدن طرح ‌ها و بهره ‌برداری از آنها شایسته قدردانی است.

نماینده مردم شهرستان‌ های اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی طرح ‌ها در این حوزه بیان کرد: از جمله تعهدات میراث ‌فرهنگی استان در شهرستان نیر مطالعه طرح جامع منطقه نمونه گردشگری بولاغلار، تکمیل زیر ساخت‌ های هتل پنج ‌ستاره و آبدرمانی مروارید آزادی، تبدیل روستای شیران به روستای هدف بوم گردی و برخی طرح‌ های دیگر بود که تمامی انتظارات محقق شده و در حال اجراست.

نیکزاد با اشاره به ظرفیت ‌های گردشگری شهرستان نیر گفت: با توجه به این ظرفیت ‌ها و قابلیت ‌های بالای گردشگری در شهرستان نیر، اجرا و بهره ‌برداری از طرح ‌های در دست اجرای اداره ‌کل میراث ‌فرهنگی استان در این شهرستان زمینه برای رونق هر چه بیشتر صنعت گردشگری را فراهم خواهد کرد.

نادر فلاحی مدیرکل‌ میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی استان اردبیل نیز در این بازدید اظهار کرد: یکی از اولویت ‌های مهم برای توسعه استان با توجه به قابلیت ‌های موجود در این حوزه، رونق صنعت گردشگری تعریف شده است که به دلیل اهمیت این بخش طرح‌ های مختلفی در سطح استان اجرا شده است.

وی شهرستان نیر را از مناطق با ظرفیت بالا برای توسعه گردشگری معرفی کرد و افزود: پروژه‌ های مهمی در این شهرستان اجرا شده که بخشی از آنها به بهره‌ برداری رسیده و بخشی نیز در حال اجرا بوده که تلاش و جدیت بر راه ‌اندازی این طرح ‌ها با حمایت از سرمایه‌ گذاران طرح ‌هاست.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up