• شناسه خبر : 45382
  • تاریخ انتشار : 15 دی 1399 - 07:03

فرماندار اردبیل گفت: رزمایش پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در محلات اردبیل برگزار می‌شود.

مسعود امامی یگانه

مسعود امامی ‌یگانه در جلسه ستاد پیشگیری از ویروس کرونا شهرستان اردبیل اظهار داشت: رزمایش پیشگیری از شیوع ویروس کرونا با محوریت آموزش و نظارت و ارزیابی با همکاری تیم ‌های پایشی و نظارتی در منطقه شهرک کارشناسان اردبیل روز سه شنبه برگزار می شود.

وی گفت: محوریت رزمایش ارائه آموزش به افراد بالای ۶۵ سال و بیماران زمینه ای و زنان باردار است که تذکرات و آموزش ‌های بهداشتی در این حوزه ارائه می ‌شود که در شهرک کارشناسان حدود ۲هزار افراد بالای ۶۵ سال و داری بیمار زمینه ای و زنان باردار شناسایی شده است.

فرماندار اردبیل افزود: با توجه به جمعیت بالا در شهرک کارشناسان این منطقه بسیار حائز اهمیت است که با برگزاری رزمایش در این منطقه انتظار می ‌رود نقش تاثیرگذاری در پیشگیری از شیوع ویروس کرونا ایجاد شود.

امامی ‌یگانه تصریح کرد: ۱۷ رزمایش در شهرستان اردبیل برگزار شده است که هدف این رزمایش ‌ها آموزش اقشار مختلف مردم برای رعایت دستور العمل های بهداشتی و دوری از دورهمی‌ ها و رعایت فاصله ‌گذاری اجتماعی است.

وی وضعیت فعلی شرایط کرونا در شهر اردبیل را شکننده عنوان کرد و گفت: همگان باید برای قطع زنجیره ویروس کرونا همچنان دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند و از دورهمی ‌ها خودداری کنند.

فرماندار اردبیل از همکاری اصناف و بازاریان و اقشار مختلف مردم در اجرای محدودیت ‌های کرونایی در شهرستان اردبیل قدردانی کرد و گفت: در راستای این همکاری روند بستری ها و فوتی های کرونایی کاهش یافته و انتظار می رود این همکار ی همچنان برای قطع زنجیره ویروس کرونا ادامه داشته شود و عادی نگاری در منطقه ایجاد نشود.

۹۰ درصد جمعیت شهرستان اردبیل در طرح شهید سلیمانی غربالگری شد

همچنین امامی ‌یگانه در بازدید از پایگاه مقاومت محله احمدیه اردبیل اظهار داشت: در راستای اجرای طرح شهید سلیمانی در شهرستان اردبیل تاکنون ۵۴۰هزار نفر از جمعیت شهرستان اردبیل غربالگری شدند که ۹۰درصد جمعیت شهرستان را تشکیل می ‌دهند.

وی افزود: همکاری مردم در اجرای طرح شهید سلیمانی در شهرستان بسیار خوب بوده که این همکاری در راستای کاهش روند بستری های و فوتی های کرونایی منطقه بسیار تاثیرگذار بوده است.

فرماندار اردبیل بیان کرد: در مرحله دوم شناسایی افراد بالای ۶۵ سال و بیماران زمینه ای مبنای کار است تا بتوانیم با شناسایی این افراد و ارائه آموزش های بهداشتی زنجیره ویروس کرونا را قطع کنیم.

امامی‌ یگانه تصریح کرد: از مردم تقاضا داریم دستورالعمل‌ های بهداشتی را رعایت کرده و از دورهمی ‌ها خودداری کرده و افراد دارای شرایط قرنطینه در منزل مانده و زمان قرنطینه را رعایت کرده و از منزل بیرون نیایند تا زنجیره ویروس کرونا در منطقه قطع شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up